Kądzior nie pojedzie na zgrupowanie reprezentacji! Woli trenować w klubie

sdeibar.eus

Jak donosi Jakub Kręcidło Damian Kądzior nie pojawi się na najbliższym zgrupowaniu reprezentacji Polski. Powodem jest chęć walki o pierwszy skład w drużynie Eibaru. 

Sytuacja Damiana Kądziora w Hiszpanii jest dość nieciekawa. Polak trafił na Ipurua w letnim okienku transferowym, by swoją jakością wzmocnić zespół. Zawodnik ten słynie z bardzo dobrych i precyzyjnych dośrodkowań, po których często jego koledzy strzelają bramki. Tak było jeszcze za czasów gry w Dynamie Zagrzeb. Niestety teraz nie jest tak kolorowo.

Kądzior regularnie przegrywa rywalizację z innymi piłkarzami z talii Mendilibara. Polak najlepiej czuje się na prawej stronie ofensywy, a tam Baskijski szkoleniowiec często wystawia Kevina Rodriguesa. Jego zmiennikiem przeważnie jest Pedro Leon, ale i on także nie cieszy się ostatnio uznaniem. Sytuacja Damiana mocno skomplikowała się z przyjściem w ostatnim dniu okienka dwóch wychowanków Sevilli – Alejandro Pozo oraz Bryana Gila. Obaj z przytupem weszli do drużyny, co pokazały nam ostatnie spotkania. Szczególnie ten drugi, ponieważ jest to nominalny konkurent właśnie na jego miejsce.

Wskutek zbliżającej się przerwy na kadrę Kądzior podjął decyzję o pozostaniu w Hiszpanii by powalczyć na treningach i zdobyć uznanie wśród trenera. Ma nadzieję, że ten dostrzeże w nim chęć do gry i zaangażowanie, dzięki czemu da mu szansę gry od pierwszej minuty. Następny mecz Eibar zagra z Getafe.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.