Oficjalnie: Nemanja Matić wzmacnia Romę

Chiesa Di Totti


Nazywany czasem “Żółnierzem Mourinho” Serb podpisał już kontrakt z ekipą z Wiecznego Miasta. Na razie obie strony związały się bardzo krótkim kontraktem, ale jest opcja na więcej.

Jose Mourinho doskonale zna nowego gracza Romy. Pracowali już razem zarówno w Chelsea jak i Manchesterze United. Nie dziwi więc, że gdy pojawiła się na rynku okazja pozyskania Maticia za darmo, Portugalczyk chętnie skorzystał. 33-latkowi bowiem skończył się już kontrakt z “Czerwonymi Diabłami”. Woli przedłużenia nie było, więc stał się wolnym agentem.

To z kolei postanowiła wykorzystać właśnie Roma. Plotki przekuły się w fakty i środkowy pomocnik zasilił Giallorossich. Na razie jest to umowa na rok, do czerwca 2023. Jest jednak weń klauzula dająca możliwość przedłużenia o rok kolejny jeśli Matić rozegra 50% spotkań w barwach Romy.

Sam kontrakt zaś opiewa na 3,5 miliona euro plus premie. Łącznie więc Serb zarabiać około 4,2 miliona euro za sezon gry.

Nemanja Matić jest pomysłem na konkretne wzmocnienie środka pomocy Rzymian. W perspektywie odejścia większości graczy środka pola, doświadczony zawodnik jest więc logicznym konceptem. Roma bowiem pewna jest chęci zatrzymania jedynie Bryana Cristante. Jordan Veretout mimo bycia najlepszym asystentem Giallorossich w rozgrywkach ligowych od początku nie przekonywał Mourinho.

Sergio Oliveirze zaś kończy się wypożyczenie i wielkiego parcia na wykup w stolicy Włoch nie ma. Mkhitaryan przemianowany na środkowego pomocnika jest już jedną nogą w Interze. Zawodnicy pokroju Diawary, Darboe czy wracającego z wypożyczenia Villara nie mieli i nie mają czego szukać w Romie pod wodzą “The Special One”. Matić jest zatem zapewne początkiem, lecz nie końcem wzmocnień na środek pola.

Jestem zaszczycony, że mogę dołączyć do tego klubu. Nie mogę się doczekać startu nowego sezonu z nowymi kolegami z drużyny. Roma to wielki klub, z niesamowitymi kibicami i trenerem, Jose Mourinho, którego każdy doskonale zna. Decyzja o przejściu do Roma była bardzo prosta. Mam nadzieję, że pracując razem możemy osiągnąć wielkie rzeczy – powiedział Serb po podpisaniu kontraktu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.