Oficjalnie: Mistrz Polski sięgnął po słowackiego obrońcę

24-letni Tomas Huk związał się umową z Piastem Gliwice, która obowiązywać będzie do 30 czerwca 2022 roku. Słowak trafił do Gliwic na zasadzie transferu definitywnego z DAC Dunajska Streda.

Sensacyjny mistrz Polski, Piast Gliwice przygotowuje się do eliminacji Ligi Mistrzów, w których rywalem będzie BATE Borysów. Aby ekipa Waldemara Fornalika wywalczyła awans do kolejnej rundy niezbędne są transfery. – Cieszę się, że trafiłem do Piasta. Dołączyłem do zespołu na zgrupowaniu i nie mogę się doczekać wspólnych treningów oraz meczów. Czekam z niecierpliwością na nowy sezon – powiedział nowy nabytek.

– Tomas może występować na środku obrony, ale dobrze czuje się również na pozycji defensywnego pomocnika. Rozegrał wiele spotkań w lidze słowackiej, a ostatnio był nawet kapitanem swojej drużyny. Będzie zawodnikiem, który pomoże naszemu zespołowi. Obserwowaliśmy go od jakiegoś czasu, dlatego jestem przekonany, że okaże się wzmocnieniem drużyny – powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice

To już zatem czwarte wzmocnienie Piasta Gliwice. Wcześniej kontrakty z “Piastunkami” podpisali pomocnik Sebastian Milewski, słowacki obrońca Jakub Holubek oraz bramkarz Patryk Królczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi