Oficjalnie: Miroslaw Mazur w Jagiellonii Białystok

jagiellonia.pl

Jagiellonia Białystok wzmocniła się na pozycji środkowego obrońcy. Zespół z Podlasia wzmocnił Miroslaw Mazur, który pochodzi z Ukrainy.

Mazur występuje na pozycji środkowego obrońcy. Był testowany podczas zgrupowania w Belek. Ostatecznie sztab szkoleniowy Jagiellonii zdecydował się na 22-letniego wychowanka Dynama Kijów.

– To dobry zespół, o wysokiej jakości z dobrymi zawodnikami. Sam jestem młodym piłkarzem, niedawno skończyłem 22 lata i ciągle chcę się uczyć oraz rozwijać. W Jadze będę miał dobre warunki, aby stawać się coraz lepszym. Przyjechałem tutaj, aby ciężko pracować i pokazać, na co mnie stać. Miałem okazję również obejrzeć miasto. Pokazał mi je Taras Romanczuk – powiedział Mazur.

– W ubiegłym roku trafiłem do Szwecji i jestem zadowolony z tego kroku. Po pierwsze podszlifowałem mój angielski. Poza tym zobaczyłem, jak żyje się w Europie Zachodniej. Co do samego futbolu, oczywiście niezależnie od tego, czy grasz w Polsce, Skandynawii, Mołdawii, czy Ukrainie, wszędzie defensorzy mają takie same zadania. Oczywiście, są pewne niuanse taktyczne. Oglądając mecze Jagiellonii wiem, jaką piłkę chce grać ta drużyna, jaka jest filozofia trenera – dodał.

– Przyszedłem do Białegostoku, ponieważ chcę rozwijać się i trenować. Zależy mi na grze, po prostu kocham piłkę nożną. Wierzę, że wspólnie jako drużyna możemy dużo osiągnąć i nie tylko ja zyskam na tej współpracy, ale sam od siebie będę w stanie coś dać – podsumował 22-latek.

źródło: jagiellonia.pl /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *