Oficjalnie: Michal Piter-Bucko na dłużej w Sandecji

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Michal Piter-Bucko pozostanie w Sandecji Nowy Sącz na kolejny sezon. Umowa słowackiego obrońcy została przedłużona automatycznie o kolejny rok, po spełnieniu określonych warunków umieszczonych w kontrakcie.  

Michal Piter-Bucko trafił do Sandecji Nowy Sącz z Olimpii Grudziądz przed startem sezonu 2016/2017. Słowacki obrońca rozegrał 158 meczów, zdobywając 26 bramek i notując 3 asysty. 35-latek z Presova w tym sezonie wystąpił w 23 spotkaniach Fortuna 1. ligi, w których strzelił sześć goli. Dołożył do tego także występ w Fortuna Pucharze Polski.

– Umowa słowackiego obrońcy została przedłużona automatycznie o rok, w związku ze spełnieniem stosownych warunków umieszczonych w kontrakcie zawodnika. (…) Cieszymy się Michal, że zostajesz z nami na dłużej i życzymy Ci samych sukcesów w biało-czarnej koszulce – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.
Piter-Bucko w seniorskim futbolu przywdziewał również koszulki Miedzi Legnica i słowackiego FC Tatranu Presov.
Po 25. kolejkach Fortuna 1. ligi Sandecja zajmuje 10. miejsce w tabeli z dorobkiem 33. punktów. Zespół prowadzony przez Dariusza Dudka w tym roku jeszcze nie przegrał i jest coraz bliżej strefy barażowej.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *