Cezary Kulesza: W tym przypadku myślimy tylko o EuURO

Cezary Kulesza

YouTube/Łączy nas piłka

Michał Probierz selekcjonerem, ale do kiedy?

Kontrakt Michała Probierza obowiązuje aż do końca eliminacji do następnego turnieju rangi Mistrzostw Świata w 2026 r. Selekcjoner objął kadrę w październiku ubiegłego roku po Fernando Santosie. Za kadencji Portugalczyka wyglądaliśmy beznadziejnie, a wręcz  fatalnie sportowo jak i organizacyjnie.

Michał Probierz poprowadził kadrę w 6 meczach. Przed nim, sztabem oraz piłkarzami turniej Euro 2024. Mecz otwarcia odbędzie się już 14 czerwca. Zagrają gospodarz turnieju Niemcy ze Szkocją.

Czy od wyników na tym turnieju będzie zależała przyszłość Michała Probierza? Na to pytanie spróbował odpowiedzieć prezes PZPN Cezary Kulesza.

Cezary Kulesza powiedział:

  • Na dzisiaj nawet o tym nie myślimy. Skupiamy się na Mistrzostwach Europy. Nie zakładam, że po nich zapadną jakieś decyzję, choć w piłce, jak w kalejdoskopie, wszystko się zmienia

Zaznaczył także:

– W tym przypadku myślimy tylko o Euro. Nie mamy żadnych sygnałów, aby w ogóle myśleć o przyszłości selekcjonera. Widzimy, że drużyna zrobiła progres. Za trenera Probierza ten zespół wygląda zupełnie inaczej.

Na podstawie wypowiedzi prezesa PZPN posada selekcjonera wydaje się być bezpieczna. Czas pokaże, zwłaszcza turniej Mistrzostw Europy czy się rozwijamy i idziemy do przodu, czy po nieudanym turnieju będzie kolejna zmiana selekcjonera i jeden wielki chaos, bałagan oraz  ,, Polacy nic się nie stało”.

Terminarz fazy grupowej reprezentacji Polski podczas Euro 2024:

  • 16 czerwca meczem Holandią
  • 21 czerwca z Austrią
  • 25 czerwca z Francją

Źródło: TVP Sport

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.