Oficjalnie: Mateusz Klich przedłużył kontrakt z Leeds

leedsunited.com

Polski pomocnik, Mateusz Klich poświęcił dziś swoją przyszłość Leeds United, podpisując nowy kontrakt z klubem na cztery i pół roku.

Klich, który początkowo dołączył do drużyny The Whites latem 2017 roku z holenderskiej drużyny FC Twente, był pierwszym transferem dokonanym przez dyrektora sportowego Victora Orta.

Po dziewięciu występach w drużynie podczas pierwszego sezonu, Klich powrócił do Holandii w styczniu 2018 roku. Został wypożyczony do FC Utrecht, pomagając im w zdobyciu piątego miejsca w Eredivisie.

Po powrocie do Leeds United i po powołaniu Marcelo Bielsy na trenera The Whites, Klich rozpoczął każdy ligowy mecz od pierwszej minuty pod wodzą Argentyńczyka.

Sezon 2018/19 rozpoczął od strzelenia bramki w meczu ze Stoke City w pierwszej kolejce sezonu Sky Bet Championship. W sierpniu Polak trafił do siatki jeszcze dwa razy.

Jego świetna forma na poziomie klubowym sprawiła, że ​​został powołany do reprezentacji Polski po raz pierwszy od czterech lat. Powołanie otrzymał we wrześniu 2018 roku, a teraz ma na swoim koncie 22 występy w kadrze narodowej.

Od czasu debiutu w Port Vale w sierpniu 2017 r. Klich zebrał 75 występów w klubie we wszystkich rozgrywkach. Zdobył 12 bramek i stał się ulubieńcem fanów.

Źródło: leedsunited.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *