Mateusz Bogusz

Zdjęcie: lafc.com

Mateusz Bogusz został nowym zawodnikiem Los Angeles FC, który występuje w Major League Soccer. Umowa Polaka jest ważna do końca sezonu 2026 z opcją przedłużenia o rok.

21-letni Bogusz dołączył do amerykańskiej drużyny z Leeds United. Jednak ostatnie dwa sezony spędził na wypożyczeniu w hiszpańskiej UD Ibizie, w której wystąpił 42 razy i zdobył sześć bramek oraz zanotował pięć asyst.

LAFC ogłosiło dzisiaj, że klub pozyskał pomocnika Mateusza Bogusza na stałe z Leeds United, podpisując z nim czteroletni kontrakt do 2026 roku z opcją przedłużenia umowy przez klub na sezon 2027. Bogusz zostanie dodany do składu LAFC do czasu otrzymania jego międzynarodowego certyfikatu transferowego (ITC) i wizy P-1 – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Leeds United musiał skrócić wypożyczenie Polaka do UD Ibizy, aby sfinalizować transfer definitywny. Po podpisaniu wszystkich formalności, prezydent Los Angeles FC, John Thorrington, postanowił skomentować transfer Polaka dla oficjalnej strony klubowej:

Mateusz to utalentowany młody zawodnik o ogromnych umiejętnościach, którymi podniesie jakość naszego klubu. Jest dynamicznym i ekscytującym ofensywnym zawodnikiem, który może pomóc naszej drużynie spełnić ambicje zdobywania kolejnych trofeów – powiedział John Thorrington.

Los Angeles FC to mistrz poprzedniego sezonu MLS. W obecnych rozgrywkach zajmuje trzecie miejsce w konferencji zachodniej i ma na swoim koncie dziesięć punktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.