napolicalcio.net

31-letni Słowak przeniósł się do klubu z Chińskiej Super Ligi. Będzie występował w Dalia Yifang m.in. z Yannickiem Carrasco i Nicolasem Gaitanem.

Chiński klub z pięknego portowego miasta zapłacił 15 milionów euro. Hamsik podpisał kontrakt obowiązujący do 2022 roku. Znaną osobistością świata piłki w Yifang oprócz wspomnianych wyżej Gaitana i Carrasco jest również trener – Bernd Schuster.

Środkowy pomocnik który w lipcu 2007 roku przeniósł się z Bresci do Neapolu za 5,5mln euro zapisał się złotymi zgłoskami w historii klubu z miasta u stóp Wezuwiusza. O uwielbieniu Hamsika przez fanów zespołu najlepiej świadczy fakt, że jest on stawiany na równi z Diego Maradoną. Przez 12 sezonów udało mu się zdobyć 3 trofea – 2-krotnie zwyciężał w Pucharze Włoch, oraz raz w Superpucharze. Był liderem drugiej linii, w 520 występach zdobył 121 bramek i 111 asyst.  Jego pozycja w hierarchii zmieniła się dopiero w obecnym sezonie- wraz z przyjściem Carlo Ancelottiego.

Aurelio De Laurentiis przyznał dziennikarzom, że z uwagi na szacunek do Hamsika obniżył cenę za jego transfer. Mimo rzekomego szacunku, ikona Neapolu nie dostała prawdziwego pożegnania, ściślej mówiąc – nie było go wcale.

Marek Hamsik zagrał w tym sezonie w 19 meczach, zanotował jedną bramkę oraz jedną asystę. Jest kolejnym piłkarzem, który po epizodzie w Europie postanawia przenieść się do Chin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi