Dawid Kownacki odrzucił ofertę Schalke 04

f95.de

Dawid Kownacki w rozmowie z niemiecki “Bildem” przyznał, że otrzymał propozycję z Schalke 04 Gelsenkirchen, ponieważ zawsze dotrzymuje słowo.

Młodzieżowy reprezentant Polski dopiero w ostatnim dniu okienka transferowego zamienił Sampdorię Genuę na Fortunę Dusseldorf. Z napastnikiem spotkał się Domenico Tedesco, który namawiał go na przyjście do S04. Tak, rozmawiałem z Schalke i trenerem zespołu. Powiedziałem, że ich zainteresowanie to dla mnie wielki zaszczyt – tak całą sytuację skomentował wychowanek Lecha Poznań.

– Zrezygnowałem z oferty, ponieważ już wcześniej dałem słowo Fortunie, która długo o mnie zabiegała – dodał Polak. Już w środę Dawid Kownacki otrzyma szansę debiutu w nowych barwach, a rywalem będzie … Schalke 04 Gelsenkirchen.

Kapitan młodzieżówki prowadzonej przez Czesława Michniewicza powinien pozostać w rytmie meczowym, co w Fortunie będzie zagwarantowane. Dawid Kownacki został wypożyczony do końca sezonu z opcją pierwokupu. Mówi się, iż Niemcy za Polaka zapłacą ok. 5 milionów euro.

źródło: bild.de / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi