
Oficjalnie: Marcin Robak w Widzewie Łódź
Marcin Robak podpisał z Widzewem Łódź dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o dwanaście miesięcy. Zatem 36-letni napastnik będzie rywalizował o koronę króla strzelców II ligi.
Zawodnik pochodzący z Legnicy od dłuższego łączony był z Miedzią Legnica, która po jednym sezonie w PKO Ekstraklasie spadła na zaplecze. Jednak zasilił on szeregi klubu, w którym występował w latach 2008/2010. Był jednym z architektów pomagając czerwono-biało-czerwonym w awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej. Ale to w barwach Pogoni Szczecin w sezonie 2013/2014 osiągnął największy sukces, gdy został królem strzelców ekstraklasy.
- Dwa i pół roku spędzone w Widzewie było dla mnie wyjątkowym okresem. Dlatego zawsze podchodziłem do tego klubu z sentymentem. Cieszę się, że znów tu jestem. Wierzę, że ponownie pomogę Widzewowi w powrocie do piłkarskiej elity, bo taki jest mój cel, a wtedy będę mógł myśleć o kolejnych trafieniach w ekstraklasie. Przede wszystkim jestem zdrowy i bardzo dobrze się czuję. Ostatnie lata były dla mnie udane i liczę, że podobnie będzie teraz w Widzewie - przyznaje napastnik.
- Liczymy na Marcina, jego doświadczenie, umiejętności i autorytet, który powinien mieć znaczenie w szatni Widzewa, a także na boisku, w walce z kolejnymi rywalami. Mamy jasny cel, którym jest awans na koniec obecnego sezonu do pierwszej ligi i Marcin na pewno wydatnie nam w tym pomoże. Wierzę jednak, że zostanie z nami aż do ekstraklasy. Takie są założenia naszej współpracy - przyznała prezes Widzewa, Martyna Pajączek.
#ToZnowuOn #MR9
pic.twitter.com/W9ozWIwPIh
— Widzew Łódź (@RTS_Widzew_Lodz) July 2, 2019
źródło: widzew.com / własne
-
1 Liga PolskaOficjalnie: Ciekawy transfer wewnątrz I Ligi. Wisła z nowym pomocnikiem
Kamil Gieroba / 14 czerwca 2025, 12:17
-
La LigaOficjalnie: Jóźwiak opuszcza Granadę
Kamil Gieroba / 7 czerwca 2025, 16:05
-
PolecaneOficjalnie: Chelsea ma nowego pomocnika
Kamil Gieroba / 3 czerwca 2025, 12:07
-
PolecaneDi Maria z sentymentalnym powrotem. To dla niego ostatni klub?
Kamil Gieroba / 30 maja 2025, 9:49
-
Niższe ligiCo dalej z karierą Piszczka? Czas na... sentymentalny powrót
Kamil Gieroba / 27 lutego 2025, 17:13
-
EkstraklasaWieczysta Kraków sięgnie po kolejnego, byłego reprezentanta Polski?
Kamil Gieroba / 26 lutego 2025, 18:55