Oficjalnie: Marcin Robak w Widzewie Łódź

Marcin Robak podpisał z Widzewem Łódź dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o dwanaście miesięcy. Zatem 36-letni napastnik będzie rywalizował o koronę króla strzelców II ligi.

Zawodnik pochodzący z Legnicy od dłuższego łączony był z Miedzią Legnica, która po jednym sezonie w PKO Ekstraklasie spadła na zaplecze. Jednak zasilił on szeregi klubu, w którym występował w latach 2008/2010. Był jednym z architektów pomagając czerwono-biało-czerwonym w awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej. Ale to w barwach Pogoni Szczecin w sezonie 2013/2014 osiągnął największy sukces, gdy został królem strzelców ekstraklasy.

– Dwa i pół roku spędzone w Widzewie było dla mnie wyjątkowym okresem. Dlatego zawsze podchodziłem do tego klubu z sentymentem. Cieszę się, że znów tu jestem. Wierzę, że ponownie pomogę Widzewowi w powrocie do piłkarskiej elity, bo taki jest mój cel, a wtedy będę mógł myśleć o kolejnych trafieniach w ekstraklasie. Przede wszystkim jestem zdrowy i bardzo dobrze się czuję. Ostatnie lata były dla mnie udane i liczę, że podobnie będzie teraz w Widzewie – przyznaje napastnik.

Liczymy na Marcina, jego doświadczenie, umiejętności i autorytet, który powinien mieć znaczenie w szatni Widzewa, a także na boisku, w walce z kolejnymi rywalami. Mamy jasny cel, którym jest awans na koniec obecnego sezonu do pierwszej ligi i Marcin na pewno wydatnie nam w tym pomoże. Wierzę jednak, że zostanie z nami aż do ekstraklasy. Takie są założenia naszej współpracy – przyznała prezes Widzewa, Martyna Pajączek.

źródło: widzew.com / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi