Oficjalnie: Maksymilian Dziuba z nową umową w Poznaniu

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

17-letni Maksymilian Dziuba postanowił przedłużyć kontrakt z Lechem Poznań o następne trzy lata. Utalentowany pomocnik nie zdążył jeszcze zadebiutować w PKO Ekstraklasie.

– Na pewno jestem szczęśliwy z powodu podpisania nowego kontraktu z Lechem Poznań. Daje mi to dużą motywację do dalszej pracy. Ostatnie miesiące nie ukrywam były dla mnie czymś nowym. Treningi sporo różniły się od tych juniorskich, ale odpowiadały mi, ponieważ lubię ciężko pracować, aby piąć się coraz wyżej. Nie po to też 4 lata temu zdecydowałem się na rozłąkę z rodziną – mówi Dziuba w klubowym serwisie.

Zimą wyjechał na obóz przygotowawczy do Dubaju, gdzie John van den Brom mógł z bliska przyjrzeć się jego umiejętnościom. „Pomocnik przeszedł przez wszystkie szczeble poznańskiej oraz wronieckiej części Akademii Lecha Poznań, a w 2021 roku został wicemistrzem Polski z zespołem juniorów młodszych” – zauważa lechpoznan.pl.

–  Pierwsze występy w drugiej lidze Maks zanotował już w ubiegłym roku, a tę wiosnę rozpoczął jako wyjściowy zawodnik naszych rezerw. Jego potencjał został dostrzeżony przez sztab trenera Johna van den Broma, który zaprosił go najpierw na grudniowe treningi, a następnie zimowe zgrupowanie swojej drużyny w Dubaju. Zawodnik ten posiada wysokie umiejętności techniczno-taktyczne, na boisku stara się szukać niełatwych rozwiązań, a w ostatnich tygodniach potwierdza, że w starciach z seniorskimi przeciwnikami coraz lepiej radzi sobie również w grze obronnej – ocenia dyrektor Akademii Lecha Poznań, Marcin Wróbel.

– Moim marzeniem od dziecka było zagrać w meczu pierwszej drużyny Lecha przy Bułgarskiej i na pewno będę do tego dążył. Na pewno będę dążył również do pokazania się z jak najlepszej strony, aby mieć miejsce w kadrze narodowej, a co dalej to czas pokaże. Wiem, że czeka mnie teraz wiele pracy i wyzwań, do których jestem przyzwyczajony i gotowy – zapewnia na koniec Dziuba.

źródło: lechpoznan.pl / 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x