Oficjalnie: Maciej Skorża trenerem Lecha Poznań

Maciej Skorża

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat.com)

Maciej Skorża został nowym trenerem Lecha Poznań. 49-latek z klubem związał się umową obowiązującą do końca czerwca 2023 roku.

We wtorek “Kolejorz” ogłosił rozwiązanie umowy z Dariuszem Żurawiem, który prowadził zespół od 31 marca 2019 roku. Jeszcze tego samego dnia zaprosił do siedziby klubu jego następcę, z którym szybko osiągnięto porozumienie i już dziś wiemy, że nowy trenerem poznańskiej ekipy został Maciej Skorża. 49-letni szkoleniowiec z klubem związał się umową obowiązującą do końca sezonu 2022/2023.

Lechowi się nie odmawia. Dobrze wspominam czas mojej poprzedniej pracy w Poznaniu. Udało nam się wówczas sięgnąć po mistrzostwo Polski, ale też przeżyć gorycz porażki. Teraz wracam mądrzejszy o tamte doświadczenia i pełen energii do pracy. Znam doskonale klub i ludzi w nim pracujących, dlatego tym łatwiej było mi przyjąć propozycję ze strony Lecha. Mam sporo do udowodnienia, podobnie jak klub i zawodnicy. Dlatego jestem pewien, że determinacji i zaangażowania nam nie zabraknie. Przed nami dużo ciężkiej pracy, ale wierzę, że wspólnie osiągniemy sukces – mówił Maciej Skorża w rozmowie z lechpoznan.pl.

Maciej Skorża wraca do Lecha Poznań po ponad pięciu latach przerwy. Z “Kolejorzem” zdobył mistrzostwo Polski w sezonie 2014/2015, a sezon później awansował do fazy grupowej Ligi Europy. Pracę w Lechu rozpocznie od poniedziałku, czyli dzień po meczu z Legią Warszawa (11.04, 17:30).

Doświadczony szkoleniowiec ostatnio pracował jako selekcjoner olimpijskiej reprezentacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Źródło: lechpoznan.pl, własne


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ONLINE W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *