Oficjalnie: Maciej Rybus na dłużej w Rosji

Rafał Gikiewicz, Maciej Rybus / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Maciej Rybus zostanie w Lokomotiwie na dłużej. Oficjalny komunikat rosyjskiego klubu ucina wszelkie wątpliwości na temat przyszłości Polaka.

Maciej Rybus najwidoczniej na dobre zadomowi się w stolicy Rosji. Jeszcze niedawno mówiono o jego przenosinach do Turcji. Mariusz Piekarski informował, że Polak jest już dogadany z klubem ze Stambułu, prawdopodobnie chodziło o Fenerbahce.

Maciej Rybus reprezentuje moskiewski klub od 2017 roku. W tym czasie udało mu się zostać ważnym elementem drużyny, więc z perspektywy kibiców reprezentacji Polski decyzja o pozostaniu w klubie jest jak najbardziej pozytywna. 30-letni Rybus zbliża się powoli do końca swojej piłkarskiej kariery, a pozostanie w Lokomotiwie daje mu szanse na regularne występy w Lidze Mistrzów. Nie można tego powiedzieć o żadnym z tureckich klubów. Jasnym jest zatem, że z perspektywy piłkarza, o wiele korzystniejszym będzie pozostanie w rosyjskim klubie.

Rybus rozegrał dla Lokomotiwu 73 spotkania. We wszystkich meczach udało mu się zdobyć dwie bramki i pięciokrotnie asystować.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *