Oficjalnie: Luciano Spalletti selekcjonerem Włoch

Spalletti

sscnapoli.it

Włoska federacja futbolu ogłosiła, że nowym selekcjonerem reprezentacji został Luciano Spalletti. Niemal tydzień wcześniej, z prowadzenia Azzurrich zrezygnował Roberto Mancini.

64-letni Włoch, po zdobytym Scudetto z SSC Napoli, odszedł z klubu za porozumieniem stron. Spalletti obejmie kadrę z początkiem września, a prezentacja odbędzie się w Coverciano podczas zgrupowania i przed meczami z Macedonią Północną i Ukrainą.

Prezydent Napoli pozwolił mu odejść tylko wtedy, gdy podpisał siedmiostronicowy dokument zawierający klauzulę ustaloną na prawie 3 miliony euro, które zostaną wypłacone, jeśli wróci do pracy w ciągu roku od rozwiązania umowy.

Prawnicy federacji twierdzą, że powinno to dotyczyć tylko klubów rywalizujących z Napoli, a nie reprezentacji, ale Aurelio De Laurentiis powtórzył, że obejmuje to również Azzurrich.

– Reprezentacja Włoch potrzebowało świetnego trenera i bardzo się cieszę, że zgodził się poprowadzić Azzurrich. Jego entuzjazm i kompetencje będą miały fundamentalne znaczenie dla wyzwań, które czekają Włochy w ciągu najbliższych kilku miesięcy – powiedział prezes Gabriele Gravina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.