Oficjalnie: Legia Warszawa przedłużyła kontrakty z golkiperem i pomocnikiem

Stadion Legia Warszawa | fot. Mikołaj Barbanell

Bramkarz Cezary Miszta i pomocnik Jakub Kisiel podpisali z Legią Warszawa nowe kontrakty obowiązujące do 30 czerwca 2025 roku.

Kariera uchodzącego za jednego z najzdolniejszych młodych bramkarzy w PKO Bank Polski Ekstraklasie Cezarego Miszty w obecnym sezonie nabrała tempa. Golkiper zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej, FORTUNA Pucharze Polski oraz w reprezentacji U21.

Miszta, sprowadzony do Akademii Legii w 2016 roku, rozegrał łącznie siedem meczów w pierwszym zespole, z którym rozpoczął treningi już jako 15-latek. Bramkarz nabierał również doświadczenia w I lidze, grając na wypożyczeniach w Zagłębiu Sosnowiec i Radomiaku Radom.

Utalentowany nastolatek na Łazienkowską trafił przed rundą wiosenną sezonu 2019/2020. Systematycznie rozwijał swoje umiejętności, błyskawicznie przechodząc z Akademii Legii do drużyn seniorskich. Obecne rozgrywki występujący na pozycji pomocnika zawodnik rozpoczął w zespole rezerw.

Już w trakcie rundy jesiennej został dostrzeżony przez sztab trenerski Czesława Michniewicza i dołączony do pierwszej drużyny, z którą przygotowywał się do rundy wiosennej na zgrupowaniu w Dubaju. W PKO Bank Polski Ekstraklasie zadebiutował w lutym br. z Rakowem Częstochowa (2:0), gdy w 63 min. zmienił Luquinhasa. 18-latek to również reprezentant młodzieżowych reprezentacji Polski U16 i U17.

–  Nowe kontrakty Czarka Miszty i Kuby Kisiela to sygnał, że klub traktuje ich jako ważny element budowania zespołu. Są to wyróżniający się zawodnicy młodego pokolenia, bardzo utalentowani i tylko od ich nastawienia, pracy i determinacji będzie zależało, czy osiągną sukces z Legią Warszawa – powiedział Radosław Kucharski, dyrektor sportowy Wojskowych.

źródło: Informacja Prasowa, legia.com /


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *