Oficjalnie: Kumbulla wzmacnia Romę

Roma Press

Doniesienia stały się faktem – utalentowany obrońca zamienił Hellas na AS Romę. Albańczyk włoskiego pochodzenia przybywa na dwuletnie wypożyczenie, a w przeciwną stronę udało się trzech graczy Giallorossich.

Rzymianie wypożyczyli Marasha Kumbullę do końca czerwca 2022 roku, za co zapłacili około 2 miliony euro. Do Hellasu udali się zaś Yıldırım Mert Çetin, Matteo Cancellieri oraz Aboudramane Diaby, na takich samych zasadach. Jeśli określone warunki w obu przypadkach zostaną spełnione, w przypadku całej czwórki zaistnieje przymusowy wykup. Na chwilę obecną są to jednak wypożyczenia z jedynie opcją wykupu.

W przypadku chęci bądź przymusu wykupienia 20-latka, Roma będzie musiała zapłacić 13,5 miliona euro plus około 3.5 miliona w bonusach przy zrealizowaniu przez zawodnika założonych osiągnięć. Wówczas kontrakt Albańczyka będzie obowiązywał do 2025 roku.

Graczem długo interesowały się choćby Juventus, Chelsea, Lazio czy Inter. Ci ostatni byli najbliżej jego sprowadzenia, jednak to Roma ostatecznie zwyciężyła batalię o młodego defensora.

Kumbulla jest wychowankiem Hellasu. Jego talent silnie eksplodował w ostatnim sezonie. Pomimo młodego wieku rozegrał bowiem 25 spotkań w Serie A okraszając je jednym golem.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.