Oficjalnie: Kristian Vallo wypożyczony do Wisły Płock

wisla-plock

Nowym piłkarzem Wisły Płock został 22-letni Kristián Vallo. Prawy obrońca ze Słowacji został wypożyczony z MŠK Žilina do końca sezonu 2020/2021, a w umowie transferu czasowego zawarta została także opcja pierwokupu zawodnika.

Urodzony 2 czerwca 1998 roku Vallo jest wychowankiem czołowego słowackiego klubu MŠK Žilina, z którym w sezonie 2016/2017 zdobył ostatnie jak dotąd mistrzostwo kraju. W barwach pierwszej drużyny ze swojego miasta zanotował w sumie 87 występów, 6 bramek i 17 asyst, a pierwszej części bieżących rozgrywek był podstawowym prawym obrońcą, który wystąpił w 14 meczach Fortuna Liga, notując 1 gola i 4 ostatnie podania.

Warto dodać, że nowy zawodnik na swoim koncie łącznie ma również 24 spotkania i 3 trafienia w młodzieżowej reprezentacji Słowacji w różnych kategoriach wiekowych (U-21, U-20, U-19, U-18).

Temat wzmocnienia prawej strony defensywy przewijał się w naszym klubie od jakiegoś czasu. Na tej pozycji potrzebowaliśmy większej rywalizacji, stąd też wypożyczenie z opcją pierwokupu Kristiána Vallo z MŠK Žilina. Zależało nam na tym, żeby pozyskać ofensywnie usposobionego bocznego obrońcę i Kristián idealnie wpisuje się w ten profil. Warto też wspomnieć, że wielokrotnie reprezentował Słowację na arenie międzynarodowej, jako zawodnik kadr młodzieżowych. Cieszymy się, że Vallo dołączył do Wisły Płock i liczymy na jego dobre wystepy – powiedział Paweł Magdoń, dyrektor sportowy Wisły Płock.

źródło: Informacja Prasowa, wisla-plock.pl


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *