Oficjalnie: Korona Kielce ściągnęła Rafała Kobrynia

korona-kielce.pl / fot. Daniel Mazur

Rafał Kobryń został wypożyczony z Lechii Gdańsk do Korony Kielce. Pierwszoligowy klub zawarł w umowie opcję pierwokupu.

– Cieszę się, że dołączyłem do kieleckiego klubu. Liczę na to, że dostanę szansę na grę, będę mógł się rozwijać i pomóc drużynie w walce o awans. Korona ma bardzo perspektywiczny zespół – mówi Rafał Kobryń. 21-letni prawy defensor jest wychowankiem APLG Gdańsk, zaś w 2015 roku przeniósł się do juniorów Lechii, a trzy lata później został włączony do kadry pierwszej drużyny.

W zeszłej kampanii ligowej otrzymał siedem okazji w polskiej Ekstraklasie, zaś w minionej rundzie Piotr Stokowiec tylko raz postawił na Kobrynia. – Od czasów naszej wspólnej pracy w Chojniczance zrobił widoczne postępy. Rozegrał kilka dobrych spotkań w Ekstraklasie. Jest to bardzo ambitny obrońca, dobrze grający w kontakcie z rywalem, silny fizycznie. Jest wiele elementów które skłoniły nas do tego transferu – dodał Maciej Bartoszek.

– To młody perspektywiczny zawodnik. Uniwersalny obrońca, który da nam kilka możliwości w defensywie. Atutami Rafała na pewno są bardzo dobre parametry motoryczne – dodaje Maciej Gil, szef scoutingu kieleckiego klubu.

źródło: korona-kielce.pl /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *