Oficjalnie: Korona Kielce przedłużyła kontrakt z bośniackim pomocnikiem

Korona Kielce stadion

Suzuki Arena (Stadion Korona Kielce ) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Zvonimir Petrović podpisał nowy kontrakt z Koroną Kielce. Umowa Bośniaka ma obowiązywać do końca grudnia 2022 roku. 

Bośniak z chorwackim paszportem trafił do Korony Kielce zimą 2019 roku z NK Vitez. Ofensywny pomocnik dołączył do zespołu trzecioligowych rezerw, w którym rozegrał 18 meczów. Przed rozpoczęciem trwającego sezonu został włączony do kadry pierwszego zespołu. 20-latek wystąpił w 10 spotkaniach pierwszej ligi oraz dołożył do tego jeden mecz w Pucharze Polski z Arką Gdynia (2:0).

Dobrą postawą na pierwszoligowych boiskach zapracował na nowy kontrakt. Urodzony w Nova Bila zawodnik podpisał kontrakt obowiązujący do końca grudnia 2022 roku.

– Cieszymy się, ze Zvone zostaje z nami. To młody, perspektywiczny piłkarz. Jest u nas już prawie dwa lata, dlatego traktujemy go jak wychowanka. Wierzę, że będzie ważnym ogniwem w najbliższej rundzie oraz kolejnych latach – powiedział Maciej Gil, szef scoutingu Korony Kielce.

Korona Kielce, która wyleci na obóz przygotowawczy do Turcji, rundę jesienną pierwszej ligi zakończyła na  jedenastym miejscu w tabeli, mając jeden mecz rozegrany mniej od reszty zespołów. Zespół Macieja Bartoszka uzbierał 21. punktów w 16 spotkaniach.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.