Oficjalnie: Kolejny Brazylijczyk dołączył do Radomiaka Radom

radomiak.pl


23-letni Luizao podpisał kontrakt z Radomiakiem Radom. Umowa z brazylijskim środkowym pomocnikiem obowiązywać będzie do 30 czerwca 2025 roku.

To kolejne wzmocnienie Zielonych w tym okienku transferowym. Brazylijczyk jest wychowankiem Sao Paulo FC. Jego pierwszym klubem w Europie było FC Porto. 23-latek był podstawowym zawodnikiem rezerw portugalskiego klubu, ale zaliczył też debiut w pierwszym zespole – w rozgrywkach pucharowych.

Luizao następnie występował na Ukrainie – w drużynie Worskła Połtawa. W sezonie 2019/2020 defensywny pomocnik zanotował 20 meczów w Premier Liha i zdobył 1 bramkę. W kolejnych rozgrywkach Brazylijczyk grał za naszą wschodnią granicą, ale wrócił też do swojego rodzimego kraju, a konkretniej do klubu EC Bahia.

Kolejny sezon to powrót do Worskły, z którą Luizao występował m.in. w Lidze Konferencji Europy i wypożyczenie do Bahii, gdzie 23-latek spędził ostatnie miesiące. Pożegnalny występ w tej drużynie zanotował 19 stycznia w rozgrywkach Campeonato Baiano. W Radomiaku będzie grał z numer 8 na plecach.

źródło: radomiak.pl, informacja prasowa /


Sędziowski skandal w Portugalii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.