Oficjalnie: Kiedrzynek kończy reprezentacyjną karierę

Katarzyna Kiedrzynek / fot. Mikołaj Barbanell (Pilkarski Świat)

Ikona kobiecej piłki nożnej w Polsce żegna się z reprezentacją.

Ikona polskiej piłki nożnej kobiet, Katarzyna Kiedrzynek, ogłosiła zakończenie swojej kariery reprezentacyjnej. Po osiemnastu latach niezwykłej przygody, 33-letnia bramkarka postanowiła pożegnać się z drużyną narodową, co oznacza koniec pewnej ery w polskim sporcie.

Osiągnięcia Kiedrzynek w reprezentacji Polski

Katarzyna Kiedrzynek przez lata była jedną z kluczowych postaci w drużynie narodowej, reprezentując Polskę w 64 oficjalnych spotkaniach. Jej debiut miał miejsce w 2009 roku, co był początkiem bogatej kariery na międzynarodowej arenie. Mimo licznych występów w eliminacjach do mistrzostw świata i Europy, polskiej drużynie nie udało się przebić na turniej finałowy, jednakże wkład Kiedrzynek w rozwój piłki kobiecej jest nieoceniony.

Klubowa kariera Kiedrzynek i przyszłość

Kiedrzynek to również legenda klubu Paris Saint-Germain, gdzie swoją grą przyczyniła się do wielu sukcesów zespołu, w tym trzykrotne zdobycie tytułu najlepszej bramkarki ligi francuskiej. Po krótkim okresie w niemieckim Wolfsburgu, wróciła do Paryża, gdzie kontynuuje swoją pasjonującą karierę klubową.

Znaczący wkład miała również w transferze Oliwii Szperkowskiej do PSG, co pokazuje, że Kiedrzynek nadal aktywnie wspiera rozwój piłki kobiecej. Jako świeżo upieczona emerytka reprezentacyjna, Katarzyna nie zamierza oddalać się od piłki. Obiecała, że będzie aktywnym kibicem, wspierającym drużynę narodową z trybun.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.