Oficjalnie: Karol Podliński piłkarzem Zagłębia Lubin

zaglebie.com

Karol Podliński zasilił szeregi KGHM-u Zagłębie Lubin. Umowa 23-letniego napastnika ma obowiązywać do końca sezonu 2022/2023. 

Już przed niedzielnym meczem z Rakowem Częstochowa było wiadomo, że Zagłębie w ciągu kilku najbliższych dni zaprezentuje nowego napastnika. Szeregi “Miedziowych” zasilił 23-letni Karol Podliński, występujący ostatnio w pierwszoligowym Radomiaku Radom. Pochodzący z Żuromina zawodnik z Zagłębiem podpisał dwuipółroczny kontrakt.

Jest to typ zawodnika wpisujący się zarówno w taktykę naszego zespołu, jak i strategię działania. Młody, perspektywiczny, dający nam nowe możliwości ustawienia drużyny pod kątem gry. Dodatkowym atutem Karola jest jego charakter, jest niezwykle ambitnym chłopakiem, ciężko pracującym na treningach, a przy tym twardo stąpającym po ziemi. Widać to po progresie, jaki osiągnął w ostatnim czasie, stając się czołową postacią Radomiaka, gdzie zarówno strzelał bramki, jak i notował asysty. Stylem gry przypomina nieco Bartka Białka – jest więc graczem silnym, wysokim, dobrze grającym tyłem do bramki, a tego nam w poprzednich spotkaniach brakowało – mówi Lubomir Guldan, dyrektor sportowy KGHM Zagłębia Lubin.

Karol Podliński ostatnie pół roku spędził w Radomiaku Radom. 23-letni napastnik jesienią rozegrał 17 meczów w Fortuna 1.lidze. Strzelił 4 bramki i zaliczył 5 asyst. Dołożył do tego także trzy występy w krajowym pucharze. Podliński wcześniej występował w Legionovii Legionowa, Zniczu Pruszków, Mławiance Mława i Wkrze Żuromin, której jest wychowankiem.

Co ciekawe, w odwrotną stronę powędrował Rok Sirk. Słoweniec został wypożyczony do końca sezonu z Zagłębia Lubin do Radomiaka Radom.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *