Oficjalnie: Juventus ma następcę Allegriego

Juventus - logo

Shutterstock

Sprawdziły się medialne doniesienia odnośnie nowego szkoleniowca Juventusu.

Thiago Motta został oficjalnie ogłoszony nowym szkoleniowcem Juventusu. Jego umowa z włoskim gigantem będzie obowiązywać do końca czerwca 2027 roku.

Thiago Motta – portret nowego lidera “Starej Damy”

Przygodę z trenowaniem Thiago Motta rozpoczął w 2018 roku, tuż po zakończeniu kariery piłkarskiej w barwach PSG. Szybko zdobył doświadczenie, prowadząc zespoły takie jak Genoa, Spezia oraz Bologna. Szczególnie w Bolonii zyskał uznanie za swoje metody pracy, co zaowocowało zaskakującym awansem tej drużyny do Ligi Mistrzów.

Jego stylem zarządzania charakteryzuje się dynamiczne podejście do taktyki i zdolność adaptacji do szybko zmieniających się okoliczności na boisku, co sprawia, że jest on jednym z najbardziej obiecujących trenerów młodego pokolenia.

“To wielki zaszczyt móc prowadzić tak prestiżowy klub, jak Juventus,” powiedział Motta po ogłoszeniu jego nominacji. “Dziękuję zarządowi za zaufanie i obiecuję, że zrobię wszystko, aby nasze wspólne cele zostały osiągnięte” – dodał nowy trener “Bianconerich”.

“Stara Dama” sezon 2023/24 skończyła na trzecim miejscu w tabeli Serie A, zatem wróci do rozgrywek Ligi Mistrzów. Ostatnie mistrzostwo Włoch tej ekipy to kampania… 2019/20, zatem w Turynie niecierpliwie kibice czekają na kolejny tytuł.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.