Oficjalnie: Julen Lopetegui nie jest już szkoleniowcem “Smoków”

Cierpliwość włodarzy FC Porto w stosunku do Julena Lopeteguiego skończyła się! Hiszpański coach został wyrzucony z klubu. Decydenci zasłużonej portugalskiej drużyny nie mogli już patrzeć na coraz gorsze wyniki zawodników pod wodzą wyżej wymienionego trenera.

Rok 2016 dla popularnych „Smoków” rozpoczął się tragicznie, bo od bolesnej porażki ze Sportingiem Lizbona (0:2), która spowodowała, że FC Porto musiało opuścić fotel lidera. Następnym przyczynkiem do decyzji władz była strata punktów w środku tygodniu z Rio Ave (1:1).

Na niepewną pozycję 49-latka wpłynęła również słaba postawa w Champions League, gdzie jego ekipa miała niemal pewny awans, ale w dwóch ostatnich spotkaniach dała się wyprzedzić przez graczy Chelsea FC oraz Dynama Kijów. W 1/16 finału Ligi Europy obecnie trzecia ekipa portugalskiej Ekstraklasy zmierzy się z Borussią Dortmund.

Julen Lopetegui pracował dla 30-krotnego mistrza Portugalii od lipca 2014, kiedy to zastąpił Luisa Castro. W swojej karierze największe triumfy święcił z reprezentacją młodzieżową Hiszpanii.

Źródło: http://www.fc-porto.pl/


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *