Oficjalnie: Jorge Sampaoli nie jest już trenerem Marsylii

Jorge Sampaoli

Zdjęcie: twitter.com/OM_Officie

Do szokującego zajścia doszło w piątkowe popołudnie w Marsylii. Jorge Sampaoli przestał pełnić funkcję trenera pierwszej drużyny.

Były selekcjoner m.in. reprezentacji Argentyny był szkoleniowcem Marsylii zaledwie przez rok. Wiele źródeł mówiło o tym, że Sampaoli chciał wzmocnić skład przed Ligą Mistrzów, na co funduszy nie miał prezydent Pablo Longoria. Według „RMC Sport” z ostatniego spotkania pomiędzy wspomnianą dwójką były już trener francuskiego klubu wychodził „bardzo sfrustrowany”.

Sampaoli skomentował całą sytuację za pośrednictwem Instagrama.

– Od przyjazdu do Marsylii czułem się jak w domu, jakbym mieszkał tam całe życie. OM to pasja. Za każdym razem, gdy wchodziłem na Vélodrome, moje serce pękało. Ostatni sezon był niesamowity. Bycie menedżerem tego klubu było dla mnie przyjemnością. Byłem bardzo szczęśliwy.

– Mój rytm i cele nie są takie same jak kierownictwa. Nie ma nic złego w tym, że chcemy różnych rzeczy. Ważne jest poszukiwanie doskonałości i chęć tego, co najlepsze dla OM.

– Chciałbym podziękować [prezydentowi klubu] Pablo Longorii i jego zespołowi za obdarzenie mnie zaufaniem. Dziękuję zawodnikom za uczynienie piłki nożnej tak pięknym sportem. Dziękuję pracownikom klubu za to, że dają z siebie wszystko dla drużyny. Dziękuję kibicom, bo bez nich nic z tego nie miałoby znaczenia. Do następnego razu, Jorge Sampaoli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.