Arkadiusz Milik spiął się z trenerem. “Są rzeczy, których nie rozumiem”

uefa.com

W ostatnim czasie eksplodował konflikt na linii trener Jorge Sampaoli – Arkadiusz Milik. Napastnik ma żal do argentyńskiego szkoleniowca o zbyt częste sadzanie go na ławce rezerwowych. – Są rzeczy, których nie rozumiem – powiedział Milik.

Arkadiusz Milik ma za sobą bardzo trudne tygodnie, którym towarzyszyła niemoc strzelecka. Przełamanie nastąpiło w 23. kolejce francuskiej ekstraklasy. Wówczas Olympique Marsylia wygrał 5:2 z Angers, a trzy bramki dla gospodarzy strzelił Arkadiusz Milik. Polski napastnik wpisał się na listę strzelców odpowiednio w 18. 70. i 78. minucie.

Dobry występ Arkadiusza Milika na Stade Vélodrome nie poprawił jego sytuacji w drużynie i  wczorajszy mecz z FC Metz rozpoczął na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się w 76. minucie, a już 360 sekund później cieszył się z kolejnego trafienia w tym sezonie. Polak przejął na klatkę piersiową piłkę w polu karnym i pięknymi nożycami zaskoczył bramkarza rywali. Trafienie Milika zagwarantowało jego drużynie cenne trzy punkty.

Polak w pomeczowym wywiadzie nie ukrywał swojego rozczarowania faktem, że rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

Są rzeczy, których nie rozumiem, ale po prostu wykonuję swoją pracę – powiedział piłkarz.

Na odpowiedź trenera, Jorge Sampaoli nie trzeba było długo czekać.

Nie potrafię wytłumaczyć, czego on nie rozumie. Jestem bardzo szczęśliwy, że strzelił gola. Takich piłkarzy jak on nazywam “kompletnymi”. Potrafią wpłynąć na mecz. Cieszę się, że mam go w zespole, ale przede wszystkim liczy się cała grupa – stwierdził trener.

Arkadiusz Milik w tym sezonie rozegrał łącznie 23 spotkania, w których strzelił 14 bramek.