Oficjalnie: John van den Brom szkoleniowcem Lecha Poznań

Lech Poznań , fot. Przemysław Szyszka


Holender John van den Brom podpisał obowiązują kontrakt do czerwca 2024 roku z Lechem Poznań. Na początku czerwca z osobistych przyczyn z zespołem pożegnał się Maciej Skorża.

Kolejorz na 100-lecie klubu zdobył upragnione mistrzostwo Polski. Maciej Skorża został najbardziej utytułowanym trenerem, zdobywając czwarty tytuł Ekstraklasy. Trener z osobistych przyczyn nie mógł dłużej pracować przy Bułgarskiej i zarząd postanowił przystać na decyzję o jego rezygnacji.

– Doskonale rozumieliśmy tę niełatwą dla niego decyzję, ale też jako klub znaleźliśmy się wtedy w trudnej sytuacji. Szybko jednak przystąpiliśmy do działania, sporządziliśmy listę trenerów, z którymi spotkaliśmy się na rozmowach – powiedział dyrektor sportowy Kolejorza, Tomasz Rząsa.

– My zatrudniając każdego kolejnego już gromadzimy informacje o ewentualnych następcach, staramy się także podtrzymywać z nimi kontakt. Tym razem w tym finalnym etapie było dwóch szkoleniowców, a ostatecznie zdecydowaliśmy się na Johna van den Broma. Cały proces zajął półtora tygodnia, od czwartku już wiedzieliśmy, kto poprowadzi nasz zespół w najbliższym sezonie– dodał.

55-letni John van den Brom był pomocnikiem i wystąpił w ponad 300 meczach dla Vitesse Arnhem, a w 1995 roku zdobył z Ajaksem Amsterdam Ligę Mistrzów. – Anderlecht Bruksela doprowadził do mistrzostwa Belgii, a z innym klubem z tego kraju – KRC Genk zdobył krajowy puchar. Prowadził także ekipy w swojej ojczyźnie, m.in. Vitesse Arnhem, przez pięć sezonów AZ Alkmaar, czy też FC Utrecht – wspomniano w komunikacie.

– Po pierwsze, chciałbym wyrazić szacunek wobec poprzedniego trenera za wyniki, jakie osiągał. Wykonał świetną pracę po czym musiał odejść z przyczyn osobistych i to sprawiło, że klub się do mnie zgłosił. Możliwość pracy w klubie mistrza Polski i gry w kwalifikacjach Ligi Mistrzów to dla mnie ogromna szansa. Wiem, że zawodnicy ruszyli już z treningami, ale mamy wciąż czas, by przygotować zespół na bardzo ważne spotkania, a pierwsze z nich 5 lipca – mówi van den Brom.

– Od dziesięciu dni rozmawiałem z klubem i od tego momentu już zdążyłem obejrzeć dużo meczów tej drużyny, głównie z ostatniego roku. Muszę także osobiście spotkać się z każdym z zawodników. W piłce jednak ten proces zachodzi łatwo, podczas okresu przygotowawczego będziemy sporo wspólnie ciężko pracować, a to najlepszy czas, by się poznać. Mam już w głowie swój pomysł na grę z wykorzystaniem piłkarzy, którzy byli tu również w ciągu ostatniego roku – dodaje trener, który w ubiegłym tygodniu był w Poznaniu. – Odwiedziłem klub w zeszłym tygodniu, co wtedy było małym sekretem, ale teraz już możemy o tym rozmawiać. Omawialiśmy szeroko właśnie te zagadnienia, by przygotować drużynę na wiele dni w krótkim okresie. Po pierwsze, musimy być gotowi na 5 lipca i mecz o Ligę Mistrzów z Karabachem Agdam – zaznacza.

źródło: lechpoznan.pl /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.