Oficjalnie: Jean Lucas zawodnikiem Olympique Lyon

3. drużyna poprzedniego sezonu Ligue 1 wzmacnia środek pola. Nowym zawodnikiem Lyonu został Jean Lucas.

3. drużyna poprzedniego sezonu Ligue 1 wzmacnia środek pola. Nowym zawodnikiem Lyonu został Jean Lucas.

Jean Lucas jest nominalnym środkowym pomocnikiem, ale może również grywać na prawej stronie. Olympique Lyon nie podał kwoty jaką zapłacił Flamengo Rio de Janeiro za 21-letniego Brazylijczyka. Według francuskich mediów oscylowała ona w okolicach 8 milionów euro. Jean Lucas w barwach Flamengo zadebiutował w styczniu 2018 roku. Zanotował w ich barwach 29 występów bez bramek i asyst. Od początku lutego 2019 roku był wypożyczony do Santosu, dla którego zagrał 9 razy i raz asystował. Obecnie w brazylijskiej Série A trwa przerwa spowodowana Copa America 2019 (w Brazylii grają systemem Wiosna-Jesień).

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dołączyć do tego wspaniałego klubu. Dziękuję Bogu i mojej rodzinie za pomoc w spełnienie marzeń. Lyon to wielki klub ze świetnymi zawodnikami. Mam nadzieję, że napiszę swoją historię w tym klubie. Gdy Juninho (dyrektor sportowy OL – przyp. red.) do mnie zadzwonił byłem bardzo szczęśliwy. Odkąd małego chciałem grać we Francji. Właśnie to pomogło mi podjąć decyzję. Śledziłem francuski futbol od dłuższego czasu. Wiem, że wymaga się tu dużej siły. Lubię atakować, ale wiem też, jak się bronić. Mam nadzieję, że wkrótce będę członkiem podstawowej jedenastki, aby pokazać fanom swoje umiejętności. W Brazylii nie mam żadnych idoli oprócz mojego taty. Moim idol jest w Europie jest Paul Pogba. Trener? Znam Sylvinho, jest doskonałym trenerem. – powiedział na swojej oficjalnej prezentacji Jean Lucas.

Przyjście nowego, środkowego pomocnika jest zwiastunem odejścia innego. O Tanguya Ndombele pytało już wiele klubów. Najbliższy sprowadzenia reprezentanta Francji jest Tottenham. Koguty miał oferować 60 milionów funtów za 22-latka, ale Lyon nie chciał go oddawać bez następcy. Teraz, gdy zakupili Jean Lucasa, negocjacje transferowe powinny nabrać tempa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi