Oficjalnie: Filip Bainović w Górniku Zabrze

23-letni defensywny pomocnik Filip Bainović związał się trzyletnią umową z Górnikiem Zabrze. Serb na Górny Śląsk przeszedł na mocy transferu definitywnego odpłatnego.

Filip Bainović jest wychowankiem Radu Belgrad, ale w ostatnich latach po drodze był wypożyczany do OFK Zarkovo oraz Crvenej Zvezdzie Belgrad. W ubiegłym sezonie w barwach Radu Belgrad rozegrał 33 mecze, w których zdobył jedną bramkę i zanotował cztery asysty. – Ogólnie jestem zachwycony. Po pierwsze stadionem, po drugie podoba mi się styl gry jaki preferuje trener. Ostatnie pół roku śledziłem polską ligę. Wiem, że Górnik jest wielkim klubem z historią.Mam nadzieję, że Górnik wróci na miejsce, na które zasługuje – powiedział nowy nabytek. Pomocnik z Górniku będzie występował z numerem 44.

Ekipę Marcina Brosza opuścił Szymon Żurkowski, który poszedł do włoskiej Fiorentiny, dlatego jednym z priorytetów było pozyskanie środkowego pomocnika. To już trzecie wzmocnienie Zabrzan tego lata. Wcześniej kontrakty podpisali 18-letni Aleksander Paluszek, Michał Rostkowski z ROW-u Rybnika, zaś Dariusz Pawłowski powrócił z wypożyczenia do pierwszoligowego Bruk-Betu Termaliki Nieciecz.

źródło: gornikzabrze.pl / własne

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi