Oficjalnie: Golański dyrektorem sportowym Korony Kielce

youtube.com

Paweł Golański wraca na stare śmieci. Były reprezentant Polski – już w roli dyrektora sportowego – zacznie pracę w Koronie Kielce.

Krążące od długiego czasu spekulacje w końcu się potwierdziły. Golański jest legendą kieleckiego klubu. Występował w nim w latach 2005-2007 oraz 2010-2015. W barwach Korony zanotował 178 występów.

– Przede mną ogromne wyzwanie. Myślę, że dużo osiągnąłem jako piłkarz, ale to już historia. Wierzę, że moim doświadczeniem i obyciem piłkarskim pomogę wrócić Koronie na właściwe tory, jakimi jest Ekstraklasa. Jest mnóstwo rzeczy, które będę chciał tu wprowadzić, ale potrzeba na to czasu. Mamy końcówkę sezonu. To też moment na to, by przeanalizować sytuację kadrową. Zobaczymy na kogo będziemy mogli liczyć w następnym sezonie. Na tej podstawie będziemy też szukać dodatkowych rozwiązań. Trzeba cierpliwości. Weryfikacja tego, co zrobię dla klubu nastąpi na koniec przyszłych rozgrywek, bo taki jest plan. Wierzę, że wszystko, co chcę tutaj zrobić po prostu się uda – powiedział Golański.

39-latek po zakończeniu kariery próbował swoich sił jako ekspert telewizyjny i menadżer piłkarski. W Koronie ostatnio nie było typowego dyrektora sportowego. Tę funkcję obejmował Maciej Bartoszek, który jednocześnie był trenerem klubu. W marcu doszło do jego zwolnienia.

Źródło: Korona Kielce


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *