Oficjalnie: Geoffrey Kondogbia piłkarzem Atletico Madryt

MARCA

Geoffrey Kondogbia zamienił Valencię na Atletico Madryt. O ten transfer klub ze stolicy zabiegał od dłuższego czasu, teraz wykorzystał złą sytuację jaka ma miejsce na Mestalla. 

Kodogbia to kolejny piłkarz, który opuścił Valencię z powodu konfliktu z właścicielem. Peter Lim cały czas dokonuje czystek w klubie, wcześniej z Mestalla pożegnali się dyrektor sportowy Mateu Alemany oraz były trener Marcelino. Obaj byli przeciwni nowemu projektowi Lima, wskutek czego natychmiast im podziękowano. Z grona piłkarzy odeszli Dani Parejo, Francis Coqulein oraz Rodrigo Moreno. Ferran Torres został sprzedany do Manchesteru City, Alessandro Florenzi powrócił z wypożyczenia do AS Romy.

O Francuza mocno zabiegało Atletico Madryt, ponieważ brakuje im kogoś do uzupełnienia linii pomocy. W ostatnim dniu okienka transferowego Thomas Partey odszedł do Arsenalu, zaś w drugą stronę powędrował Lucas Torreira. Kodogbia ma wzmocnić środek pola głównie pod kątem przechwytów piłek. W Valencii wyróżniał się także, jeśli chodzi o zatrzymywanie ataków przeciwnika, co czyni go bardzo kompletnym pomocnikiem zarówno do zadań obronnych, jak i do nowatorskiej pracy podczas wykonywania kontrataków. Z Los Colchoneros podpisał umowę na 3,5 roku.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *