Oficjalnie: Geoffrey Kondogbia piłkarzem Atletico Madryt

MARCA


Geoffrey Kondogbia zamienił Valencię na Atletico Madryt. O ten transfer klub ze stolicy zabiegał od dłuższego czasu, teraz wykorzystał złą sytuację jaka ma miejsce na Mestalla. 

Kodogbia to kolejny piłkarz, który opuścił Valencię z powodu konfliktu z właścicielem. Peter Lim cały czas dokonuje czystek w klubie, wcześniej z Mestalla pożegnali się dyrektor sportowy Mateu Alemany oraz były trener Marcelino. Obaj byli przeciwni nowemu projektowi Lima, wskutek czego natychmiast im podziękowano. Z grona piłkarzy odeszli Dani Parejo, Francis Coqulein oraz Rodrigo Moreno. Ferran Torres został sprzedany do Manchesteru City, Alessandro Florenzi powrócił z wypożyczenia do AS Romy.

O Francuza mocno zabiegało Atletico Madryt, ponieważ brakuje im kogoś do uzupełnienia linii pomocy. W ostatnim dniu okienka transferowego Thomas Partey odszedł do Arsenalu, zaś w drugą stronę powędrował Lucas Torreira. Kodogbia ma wzmocnić środek pola głównie pod kątem przechwytów piłek. W Valencii wyróżniał się także, jeśli chodzi o zatrzymywanie ataków przeciwnika, co czyni go bardzo kompletnym pomocnikiem zarówno do zadań obronnych, jak i do nowatorskiej pracy podczas wykonywania kontrataków. Z Los Colchoneros podpisał umowę na 3,5 roku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.