Oficjalnie: Frantisek Plach zostaje w Gliwicach. „Przygoda będzie trwała dalej”

piast-gliwice.eu

Piast Gliwice przekazał, iż Frantisek Plach przedłużył kontrakt. 30-latek związał się z Piastunkami do  do 30 czerwca 2026 roku z opcją o następny rok. 

Słowacki golkiper przybył na Górny Śląsk w styczniu 2018 roku. Dotychczas rozegrał 157 meczów, w których aż 57 razy zachowywał czyste konto. – Czuję się bardzo dobrze i jestem szczęśliwy, że mogłem podpisać nową umowę. Chciałem tutaj zostać i zrobić jeszcze duże sukcesy z Piastem. Nigdy nie powiedziałem, że czas mojej współpracy z Piastem się kończy, a cieszę, że doszliśmy do porozumienia i że ta przygoda będzie trwała dalej – powiedział Plach.

– Dotychczasowy okres w Piaście to najlepszy czas w mojej karierze. Zrobiliśmy mistrzostwo, trzecie miejsce, zostałem najlepszym bramkarzem. Wierzę w to, że w kolejnych miesiącach i sezonach nawiążemy do tych najlepszych wyników. Wrócimy do czołówki. Nowy kontrakt to dla mnie nowa motywacja. Zostałem, ponieważ jestem przekonany, że pójdziemy w górę tabeli – dodał,

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Ważna sprawa dla klubu i jego kibiców, choć wielu już wyrokowało i uznawało temat za przegrany. Podpisaliśmy umowę z Frantiskiem Plachem i to długoterminową, co tylko stanowi dowód na to, jak wielkim szacunkiem, uznaniem i zaufaniem darzymy się nawzajem. To, co było i to co będzie oznacza gwarancję jakości. Przecież Fero wielokrotnie i niemal w każdym ze swoich występów pokazywał, jak świetnym jest fachowcem. Mamy dużą satysfakcję ogłaszając tę wiadomość – przyznał Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

– Cieszymy się bardzo z przeprowadzonych rozmów i jej efektów. Sprawa przedłużenia, a tak naprawdę podpisania nowego kontraktu z Frantiskiem Plachem była dla nas priorytetem. Wiemy, jak ważne jest posiadanie w zespole klasowego bramkarza, a nikt nie ma wątpliwości, że Fero takim jest. On sam pokazuje to na boisko, potwierdzają to statystyki, nominacje do nagród oraz powołania do reprezentacji narodowej. Zespół dużo zawdzięcza Plachowi i Plach również wiele zyskał grą w Piaście. Nowy kontrakt to efekt dobrej pracy przez cały okres trwania poprzedniej umowy – zaznaczył Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

źródło: piast-gliwice.eu / 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.