http://www.uefa.com/

VfL Wolfsburg, klub Juliana Draxlera, potwierdził sprzedaż swojego zawodnika do PSG. 

Od kilku dni w prasie krążyła informacja, że Draxler obrał sobie nowy kierunek, którym jest Paryż, dogadał szczegóły indywidualnej umowy, zaś do dopięcia transferu brakuje porozumienia obu klubów. Dzisiaj takowe zostało ogłoszone.

23-letni pomocnik zasili zatem ekipę mistrza Francji od 1 stycznia 2017 roku, a jak donosi niemiecki Bild Francuzi zapłacą za niego 46 mln euro. Reprezentant Niemiec był zawodnikiem Wilków od lata 2015 roku, jednak szybko zaczął żałować podjętej decyzji. Klub z Volkswagen-Areny obniżył poziom względem ostatnich lat, a sam zawodnik kilkukrotnie otwarcie wyrażał niezadowolenie ze swojej sytuacji. Doszło do tego, że podważano jego zaangażowanie i pracę na rzecz klubu, a co za tym idzie wyrażono zgodę na transfer.

Valérien Ismaël, szkoleniowiec Wolfsburga w takich oto słowach skomentował transfer pomocnika:

Julian to zawodnik o wielkich umiejętnościach, jednak sądzę, że jego odejście jest dobrym rozwiązaniem dla obu stron. W ostatnich spotkaniach z Frankfurtem oraz Borussią M’Gladbach wyraźnie pokazał, że nie Wolfsburg nie jest dla niego ważny.  

Wcześniej Draxler miał na stole oferty m.in. z Arsenalu oraz Juventusu, jednak wolał zostać w Niemczech. Teraz jednak zdecydował się na wyjazd za granicę i został piłkarzem PSG. Pomocnik podpisał umowę na 4,5 roku, a w nowym klubie będzie występował z numerem 23.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.