Oficjalnie: Dominik Hładun na dłużej w Zagłębiu Lubin

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Dominik Hładun parafował nowy kontrakt z Zagłębiem Lubin. 25-latek w klubie, którego jest wychowankiem, będzie występował co najmniej do końca następnego sezonu.  

Obecna umowa Dominika Hładuna z Zagłębiem Lubin obowiązywała do końca czerwca 2021 roku, więc teoretycznie od początku stycznia mógł prowadzić negocjacje z innymi pracodawcami. Śląski klub zabezpieczył się jednak przed utartą podstawowego zawodnika, który stanowi o sile defensywnej zespołu. 25-letni golkiper parafował nowy kontrakt z klubem, obowiązujący do końca czerwca 2022 roku.

– Prace nad nową umową Dominika trwały już od dłuższego czasu, jednakże chcieliśmy spokojnie dograć rundę wiosenną i dopiero wówczas parafować wszystkie dokumenty. Nowy kontrakt dla naszego wychowanka był dla Nas niezwykle ważny i traktowaliśmy całą sprawę priorytetowo. Dlatego bardzo się cieszymy, że doszliśmy do szybkiego porozumienia, dzięki czemu zawodnik będzie mógł skupić się na dobrych występach w naszym klubie. Bardzo liczymy na Dominika w rundzie wiosennej, ponieważ jest jednym z filarów naszego zespołu – powiedział Artur Janowski, prezes zarządu Zagłębia Lubin S.A.

Dominik Hładun w rundzie wiosennej PKO BP Ekstraklasy nadal powinien być numerem jeden w bramce zespołu. Zmiennikiem 25-latka będzie Konrad Forenc, który w tym sezonie wystąpił w jednym meczu Totolotek Pucharu Polski  z Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Dominik Hładun jest wychowankiem akademii Zagłębia Lubin. W pierwszym zespole “Miedziowych” zadebiutował 17 lutego 2018 roku, w wyjazdowym starciu z Wisłą Płock. Do tej pory w Zagłębiu wystąpił w 72 spotkaniach, w których wpuścił 90 bramek. W 18 spotkaniach zachował czyste konto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *