Oficjalnie: Dawid Gnojny w Arce Gdynia

arka.gdynia.pl

28-letni lewy obrońca Dawid Gojny związał się z Arką Gdynia. Jego umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2026 roku. W rundzie jesiennej grał w Zagłębiu Sosnowiec, z którego przechodzi na zasadzie gotówkowego transferu definitywnego.

Urodzony w Wodzisławiu Śląskim Gojny to wychowanek miejscowej Odry. Całą dotychczasową karierę spędził na południu Polski. Na poziomie seniorskim debiutował jednak w LKS Krzyżanowice, z którego powrócił do Wodzisławia.

W 2014 roku został zawodnikiem ROW Rybnik, zaś cztery lata później podpisał kontrakt z GKS Jastrzębie. W występującym wówczas w Fortuna 1 lidze zespole rozegrał 33 mecze, strzelając dwa gole i notując cztery asysty. W kolejnym sezonie ponownie był kluczową postacią bloku defensywnego jastrzębian: 30 meczów, gol i dwie asysty.

Dwa udane sezony zaowocowały transferem do Zagłębia Sosnowiec. Tam Gojny podtrzymywał swoją wysoką formę: najpierw w rozgrywkach 2020/21 rozegrał 32 mecze, mając pięć asyst; później w 2021/22 miał na koncie 27 gier i trzy asysty. W trwającym obecnie sezonie wystąpił w 16 spotkaniach, zaliczył asystę, i wciąż był wyróżniającym się w lidze graczem na swojej pozycji.

Dawid to zawodnik, którego sprowadzeniem interesowaliśmy się już pół roku temu. W tym sezonie jest najlepszym lewym obrońcą ligi. Liczymy, że będzie wzmocnieniem naszej drużyny – mówi Michał Kołakowski, prezes Arki Gdynia.

Potwierdzeniem formy 28-latka są liczby z minionej rundy. Spośród wszystkich obrońców Fortuna 1 Ligi występujących na jego pozycji, Dawid Gojny w wielu zestawieniach plasuje się w ścisłej czołówce. Jesienią stworzył partnerom 15 okazji bramkowych, notując jednocześnie 10 kluczowych podań. Obie statystyki to drugi wynik spośród lewych obrońców ligi. Umiejętności potwierdza również w defensywie. Wygrał łącznie 109 pojedynków obronnych (drugi wynik), co daje 73% skuteczności (najlepszy pod tym względem).

źródło: arka.gdynia.pl, info.pras.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x