
Oficjalnie: Damian Tront zostaje w Legnicy
28-letni Damian Tront podpisał nowy kontrakt z Miedzią Legnica. Pomocnik parafował z klubem dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Waleczny i charakterny piłkarz przez dłuższą część obecnego sezonu wracał do pełnej dyspozycji po kontuzji. W ostatnich tygodniach Tront, który mocno przyczynił się do awansu legniczan do piłkarskiej elity, powrócił do wyjściowej jedenastki zielono-niebiesko-czerwonych.
Wychowanek Startu Mszana szkolenie kontynuował w zespole MOSiR Jastrzębie Zdrój, z którego trafił do GKS-u Jastrzębie. Przed przyjściem do Miedzi przez niemal całą seniorską karierę występował w ekipie zielono-czarno-żółtych (z półroczną przerwą na grę na wypożyczeniu w Nadwiślanie Góra w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016), będąc jednym z filarów górnośląskiej drużyny. Charakterny i waleczny piłkarz, notujący sporo przechwytów, może występować na pozycjach 6, 8 i 10.
Tront szybko zadomowił się w Legnicy, stając się jednym z kluczowych graczy Miedzianki. Łącznie w zielono-niebiesko-czerwonych barwach rozegrał 69 spotkań w lidze oraz Fortuna Pucharze Polski, w których zdobył 2 gole. Pomocnik mocno przyczynił się do awansu Miedzi do PKO Bank Polski Ekstraklasy. W końcówce ubiegłego sezonu, podczas jednego z treningów przed meczem z Arką doznał urazu zerwania ścięgna Achillesa. Do ligowej rywalizacji powrócił w 23 kolejce obecnych rozgrywek, w starciu z Jagiellonią Białystok. W ostatnich trzech seriach gier zanotował pełne występy.
- Jestem szczęśliwy, że zostaję w Legnicy, gdzie będę mógł dalej pracować na boisku i się rozwijać. Cieszę się, że klub mi zaufał – powiedział Damian Tront, po parafowaniu nowej umowy.
Damian Tront na dłużej w Miedzi
Pomocnik podpisał nowy kontrakt, obowiązujący przez najbliższe 2 lata z opcją przedłużenia o kolejny sezon
Damian, dziękujemy za dotychczasowe reprezentowanie Miedzi i życzymy powodzenia w kolejnych sezonach
@daminho_ pic.twitter.com/Ay8NdTk6O2
— MKS Miedź Legnica (@MiedzLegnica) April 20, 2023
źródło: info.pras. miedzlegnica.eu /
-
Kwadrans futboluPSG dało Interowi historyczne lanie! Pogrom w finale Ligi Mistrzów! I KWADRANS FUTBOLU #162
Rafał Makowski / 1 czerwca 2025, 14:42
-
EkstraklasaOficjalnie: Korekta w sztabie Lecha Poznań
Kamil Gieroba / 31 maja 2025, 21:12
-
News dniaTrent Alexander-Arnold oficjalnie w Realu Madryt!
Wiktor Palmowski / 30 maja 2025, 17:30
-
PolecaneDi Maria z sentymentalnym powrotem. To dla niego ostatni klub?
Kamil Gieroba / 30 maja 2025, 9:49
-
BundesligaOficjalnie: Tah w Bayernie Monachium
Kamil Gieroba / 29 maja 2025, 21:36
-
EkstraklasaOficjalnie: Pierwszy letni transfer Jagiellonii Białystok
Kamil Gieroba / 27 maja 2025, 21:21