Liga Konferencji Europy: Zwycięstwo Lecha Poznań we Florencji, koniec europejskiej przygody mistrzów Polski

Lech Poznań

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Piłkarze Lecha Poznań pokonali Fiorentinę (3:2) na Stadio Artemio Franchi w rewanżowym meczu w ramach ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy, ale zakończyli swoją przygodę w rozgrywkach.

W Poznaniu, to zespół Vincenzo Italiano zdominował mistrzów Polski i ograł lechitów (4:1). Nie popisał się zwłaszcza Filip Bednarek, któremu zarzucono utratę zbyt łatwo goli. – Jesteśmy w lepszej sytuacji niż tydzień temu, bo wraca choćby Radosław Murawski, który jest szefem w środku pola i ważnym zawodnikiem. Jesper Karlstrom doznał ostatnio urazu, ale już czuje się dobrze, wczoraj trenował i jest tutaj z nami. Tydzień temu nie byliśmy w top dyspozycji, teraz jesteśmy w lepszej sytuacji kadrowej dzięki czemu będziemy mogli zrobić coś więcej na boisk – przyznał pełen optymizmu John van den Brom.

W dziewiątej minucie piłkę do siatki wpakował Afonso Sousa po błędzie Lorenzo Venutiego. W 28. minucie Radosław Murawski powalił Nico Gonzaleza, ale sędzia na szczęście dla Polaków nie wskazał na jedenasty metr. W 59. minucie Filip Bednarek fantastycznie obronił groźny strzał Luki Jovicia. Po chwili Michał Skóraś został sfaulowany przez Terzicia w polu karnym, a wynik z rzutu karnego dla Kolejorza podwyższył Kristoffer Velde. W 69. minucie Artur Sobiech z bliska pokonał Terracciano i jak mało, kto mógł spodziewać się, dwumecz zaczął się od nowa. W 78. minucie gospodarze dopięli swego i Riccardo Sottil zbliżył Fiorentinę do półfinału LKE. Rezultat na (2:3) ustalił Gaetano Castrovilli i Lech po fascynującym boju odpadł z europejskich pucharów.