Oficjalnie: Cesare Prandelli nowym szkoleniowcem Fiorentiny

Foto: spaziojuve.it

Fiorentina po zwolnieniu Giuseppe Iachiniego musiała natychmiast szukać nowego trenera pierwszego zespołu. Klub poinformował, że stanowisko to objął doświadczony Włoch – Cesare Prandelli. 

Iachini w poprzednim sezonie miał nie lada wyzwanie. Musiał uporządkować ten zespół pomimo wielu problemów wtedy panujących. Ta sztuka mu się udała, a Fiorentina ostatecznie zajęła 10. miejsce na finiszu rozgrywek. Teraz jednak sytuacja jest inna. Klub, w którym na co dzień gra Bartłomiej Drągowski obecne rozgrywki rozpoczął dość przeciętnie. Po dokładnej analizie zdecydowano się podziękować Iachiniemu za trud i włożoną pracę na rzecz zespołu.

Jego miejsce zajął doświadczony Cesare Prandelli, który całkiem niedawno był bliski objęcia naszej kadry. Ostatecznie jednak postawiono na Jerzego Brzęczka. Urodzony w Orzinuovi 19 sierpnia 1957 r., po raz kolejny obejmie Fiorentinę. Wcześniej stery tego klubu przejmował w 2005 i 2010 roku, kiedy to dwukrotnie zakwalifikował się do Ligi Mistrzów i doszedł do półfinału Pucharu UEFA. 

Prezes Rocco Commisso wypowiedział się odnośnie tej zmiany następująco: Przede wszystkim chciałbym osobiście podziękować Beppe Iachini, zdolnemu i zdeterminowanemu trenerowi, który w najtrudniejszym momencie minionego sezonu ciągnął i prowadził zespół. Niestety obecne wyniki wymagają zmiany wskazówek technicznych, ale mój szacunek i wdzięczność wobec mężczyzny i profesjonalisty pozostają zupełnie niezmienione. 

– Chciałbym również osobiście powitać pana Prandellego. Wierzymy, że jego umiejętności, jego zawodowa historia i jego człowieczeństwo rozpoznawane i doceniane przez cały świat futbolu sprawiają, że Prandelli będzie odpowiednią osobą na tym stanowisku. Podzieliłem decyzję kierownictwa, aby skupić się na Cesare Prandelli, jako nowym techniku. Uważam go za idealnego kandydata ze względu na jego doświadczenie i motywację do powrotu do pracy – dodał.

– Spodziewamy się przede wszystkim ogromnej motywacji ze strony wszystkich zawodników, a także tych, którzy pracują wokół zespołu. Mam nadzieję, że nowy trener będzie w stanie jak najlepiej wykorzystać walory naszej drużyny i poprzez zdobycze punktowe zapewnić radość kibicom “Violi” – zakończył.

Źródło: www.acffiorentina.com


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.