Oficjalnie: Borussia przedłuża umowę z młodą gwiazdą!

Borussia Dortmund ogłosiła porozumienie w sprawie przedłużenia umowy z Julianem Weiglem. Młody Niemiec będzie grał na Signal Iduna Park przez kilka najbliższych lat. 

21-letni pomocnik znakomicie zaadaptował się do taktyki Thomasa Tuchela i mimo młodego wieku jest wielkim odnośnikiem dla gry swojego zespołu i bierze na siebie dużą odpowiedzialność za jego poczynania. Władze BVB są świadome tego, jak wielkim potencjałem dysponuje Weigl i jak ważny będzie w przyszłości, dlatego też zabezpieczyły się przed zainteresowaniem innych klubów nową umową. Ta będzie wiązała rozgrywającego z Borussią do 30 czerwca 2021 roku.

Weigl odkąd dołączył do Borussii z TSV Monachium za 2,5 mln euro(!) w lecie ubiegłego roku nie może narzekać. Tuchel w dużej mierze podporządkował zespół pod niego, a efektem tego była znakomita gra i aż 51 spotkań we wszystkich rozgrywkach, a do tego debiut w dorosłej reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów. W tym sezonie nie jest inaczej. Młody Niemiec rozegrał już 22 spotkania i ma dużą szansę powtórzyć wynik sprzed roku. Jego poczynania śledzą jednak inne kluby, a jeśli on sam dalej będzie rozwijał się w takim tempie to Dortmund stanie się dla niego za ciasny. Na ten moment jednak Borussia jest zabezpieczona na wypadek ofert innych zespołów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x