Oficjalnie: Borussia przedłuża umowę z młodą gwiazdą!

Borussia Dortmund ogłosiła porozumienie w sprawie przedłużenia umowy z Julianem Weiglem. Młody Niemiec będzie grał na Signal Iduna Park przez kilka najbliższych lat. 

21-letni pomocnik znakomicie zaadaptował się do taktyki Thomasa Tuchela i mimo młodego wieku jest wielkim odnośnikiem dla gry swojego zespołu i bierze na siebie dużą odpowiedzialność za jego poczynania. Władze BVB są świadome tego, jak wielkim potencjałem dysponuje Weigl i jak ważny będzie w przyszłości, dlatego też zabezpieczyły się przed zainteresowaniem innych klubów nową umową. Ta będzie wiązała rozgrywającego z Borussią do 30 czerwca 2021 roku.

Weigl odkąd dołączył do Borussii z TSV Monachium za 2,5 mln euro(!) w lecie ubiegłego roku nie może narzekać. Tuchel w dużej mierze podporządkował zespół pod niego, a efektem tego była znakomita gra i aż 51 spotkań we wszystkich rozgrywkach, a do tego debiut w dorosłej reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów. W tym sezonie nie jest inaczej. Młody Niemiec rozegrał już 22 spotkania i ma dużą szansę powtórzyć wynik sprzed roku. Jego poczynania śledzą jednak inne kluby, a jeśli on sam dalej będzie rozwijał się w takim tempie to Dortmund stanie się dla niego za ciasny. Na ten moment jednak Borussia jest zabezpieczona na wypadek ofert innych zespołów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *