Oficjalnie: Bartosz Rymaniak w Arce Gdynia

arka.gdynia.pl


Doświadczony boczny obrońca Bartosz Rymaniak podpisał kontrakt z Arką. Umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024.

To zawodnik, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Całą karierę spędził na polskich boiskach, praktycznie całą na poziomie Ekstraklasy, w której rozegrał przeszło 300 meczów.

Zanim do niej trafił, urodzony 13 listopada 1989 roku w Gostynie zawodnik, pierwsze piłkarskie kroki stawiał w miejscowej Kani. Z rocznym przystankiem na Jarotę Jarocin, w lipcu 2008 trafił do Zagłębia Lubin. To właśnie tam rozpoczęła się jego poważna kariera. I to właśnie tam rozegrał swoje jedyne jak dotąd mecze w 1 lidze  łącznie cztery. Szybko bowiem awansował z Miedziowymi do Ekstraklasy.

Od 2009 roku nieprzerwanie grał w najwyższej klasie rozgrywkowej: sześć lat we wspomnianym Zagłębiu, półtora roku w Cracovii, trzy i pół roku w Koronie Kielce, dwa lata w Piaście Gliwice i – ostatnio – rok w Górniku Łęczna. W tym czasie zdobył sześć goli i zapisał 20 asyst.

Za sobą ma także występ w reprezentacji Polski. Jedyny mecz z orzełkiem na piersi rozegrał 14 grudnia 2012 roku u selekcjonera Waldemara Fornalika. Biało-czerwoni wygrali wówczas z Macedonią 4:1, a Rymaniak na boisku spędził 45 minut.

– Doświadczenie Bartka w polskiej piłce jest bardzo duże i z pewnością będzie nam potrzebne w nadchodzących sezonach. Jednocześnie jest to zawodnik, którego umiejętności oraz cechy wolicjonalne zawsze były na wysokim poziomie – ocenia prezes Arki Michał Kołakowski.

Rymaniak większość kariery spędził na prawej stronie defensywy, z powodzeniem występował także jako środkowy obrońca.

źródło: informacja prasowa, arka.gdynia.pl /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.