Oficjalnie: Bartosz Kieliba przedłużył umowę z Wartą Poznań

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Bartosz Kieliba to bez wątpienia jeden z filarów beniaminka PKO BP Ekstraklasy. Doświadczony obrońca podpisał z Wartą Poznań nową umowę, która została przedłużona do czerwca 2023 roku. Kapitan “Zielonych” mówi, że dla niego to spełnienie zawodowych marzeń.

Bartosz Kieliba oficjalnie na dłużej w Warcie

Beniaminek z Poznania jednego dnia ogłosił dwie istotne informację dotyczące kadry swojego zespołu. Nie chodzi tutaj o przedstawienie nowych zawodników, których w Warcie potrzebują, a o przedłużenie kontraktów z najważniejszymi zawodnikami. Pierwszym, który parafował nową umowę, był Mateusz Kupczak. Pomocnik “Zielonych” był fundamentalną postacią drużyny, która wywalczyła awans do ekstraklasy. Klub z  Poznania poinformował, że umowa z Kupczakiem została przedłużona do czerwca 2023 roku. Mateusz Kupczak na dłużej w Warcie

Tego samego dnia, swój kolejny kontrakt z klubem podpisał również Bartosz Kieliba. Ostoja i opoka defensywy Warty, dla którego jest to już czwarta umowa z zespołem, mówi:

“To już kolejny, bodajże czwarty kontrakt, którym wiąże się z Wartą Poznań. Patrząc na drogę, którą pokonaliśmy, oraz to w jakim miejscu jesteśmy, to towarzyszące mi teraz uczucie może być tylko pozytywne. Dla mnie to spełnienie zawodowych marzeń.” – cytat wartapoznan.pl

Urodzony w wielkopolskim Krotoszynie zawodnik, dołączył do Warty Poznań w styczniu 2016 roku. Niemal z miejsca stał się on filarem defensywy swojego nowego klubu. Bartosz Kieliba przeszedł z “Zielonymi” drogę od III ligi, po awans do II ligi, grę na zapleczu ekstraklasy, aż dotarł z nią na najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce. Jak sam przyznaje, dla niego gra w Warcie nie jest żadną monotonią:

“Często ludzie po kilku latach mówią o zmęczeniu danym miejscem, potrzebie szukania nowych bodźców, zmian, nowych wyzwań, a ja w Warcie Poznań nic takiego nie czuję. Ale też uważam, że przez ostatnie lata Klub bardzo się zmienił i zmienia nadal. Dodatkowo my, zawodnicy ciągle stawiamy sobie nowe cele, podnosimy poprzeczkę, więc nie może być mowy o znudzeniu i zmęczeniu.” – wartapoznan.pl

“To więcej niż kontrakt”

Bartosz Kieliba w barwach zespołu z Drogi Dębińskiej rozegrał dotychczas 128 spotkań. Zdobył w nich 7 goli, w tym jedną już na poziomie PKO BP Ekstraklasy. Było to w wygranym meczu z Wisłą Płock. Środkowy obrońca sam mówi, że liczy na grę Warty na najwyższym poziomie przez kilka dobrych lat:

“Moje oczekiwania związane z nowym kontraktem są przede wszystkim takie, żeby nasze występy na najwyższym poziomie w Polsce trwały dłużej niż tylko jeden sezon. Wierzę w to, że uda się osiągnąć także ten cel. W Warcie Poznań czuję się bardzo dobrze i moje podejście do Klubu to coś więcej niż tylko samo wypełnienie kontraktu.” – zakończył kapitan “Zielonych”

Warta Poznań zajmuje aktualnie 14 miejsce w ligowej tabeli. Pierwszym meczem po przerwie, będzie starcie z Cracovią na stadionie w Grodzisku.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *