Mateusz Kupczak na dłużej w Warcie

wartapoznan.pl

Mateusz Kupczak podpisał nowy kontrakt z beniaminkiem Ekstraklasy, Wartą Poznań. Nowa umowa będzie obowiązywać do czerwca 2023 roku. 

Środkowy pomocnik trafił do Warty w 2019 roku z Bruk Betu. W poprzednim sezonie był jednym z najważniejszych graczy w swojej drużynie. Zdobył 13 goli, w tym dwa kluczowe w finale barażu o awans do Ekstraklasy z Radomiakiem. W obecnych rozgrywkach wystąpił tylko w 11 spotkaniach, ale przeszkodziła mu w tym kontuzja. Gracz powoli wraca do pełnych obciążeń i będzie mógł pomóc Warcie w rundzie wiosennej.

– Ta umowa jest dla mnie ważna, bo oznacza, że zostaję w Poznaniu, gdzie bardzo dobrze się czuję. Zostaję w klubie, z którym wywalczyliśmy awans do Ekstraklasy. Tak się składa, że mam okazję przeżywać dużą transformację Warty Poznań: wszystko zmienia się tu na lepsze, cały czas się rozwijamy – powiedział o nowym kontrakcie Kupczak.

-W tym sezonie cel jest jasny: mamy utrzymać się w Ekstraklasie. Wierzę, że uda się to osiągnąć, a wtedy będę bardzo szczęśliwy. A dziś cieszę się z podpisania nowej umowy. Klub ponownie mi zaufał, oferując kontrakt na kolejne lata. Myślę, że ta współpraca to będzie nasza wspólna korzyść, będziemy dalej rozwijać tak, żeby Warta w Poznaniu była coraz bardziej rozpoznawalna i była fajną wizytówką miasta – dodał środkowy pomocnik.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *