Oficjalnie: Arka Gdynia pozyskała Hiszpana

arka.gdynia.pl

Arka Gdynia ściągnęła występującego jako boczny obrońca lub pomocnik, Luisa Valcarcea’a z SD Ponferradina. 27-letni Hiszpan związał się z “żółto-niebieskimi” półtoraroczną umową z opcją przedłużenia.

Valcarce jest wychowankiem SD Ponferradina. W 2011 roku przeniósł się do CD Numancii, w barwach której dwa lata później zadebiutował w LaLiga2 (drugi poziom rozgrywkowy w Hiszpanii – red.). W lipcu 2019 r. powrócił do SD Ponferradiny, gdzie występował razem z m.in. Ivi Lopezem (obecnie zawodnikiem Rakowa Częstochowa). W obu klubach, na poziomie drugiej ligi hiszpańskiej, rozegrał łącznie 123 mecze, w których strzelił 1 gola i zanotował 9 asyst.

Po lewej stronie boiska mogę grać na kilku pozycjach. W LaLiga2 wychodziłem na murawę jako lewy obrońca, ale też jako skrzydłowy lub wahadłowy – pozycja zależy od trenera, na każdej czuję się dobrze i uważam, że potrafię łączyć w grze elementy defensywne i ofensywne. Przychodzę do Arki, by awansować z nią do Ekstraklasy – zapowiada Luis Valcarce.

Valcarce jest zawodnikiem o uznanej renomie na hiszpańskich boiskach. Ponad sto rozegranych meczów na drugim poziomie ligowym w Hiszpanii przekłada się na doświadczenie, które – wierzę w to – pomoże w zrealizowaniu celów, które stawiamy sobie w Gdyni. Cieszę się, że udało nam się przekonać Luisa, by dołączył do Arki i właśnie tu realizował kolejne wyzwania – mówi Michał Kołakowski, prezes Arki Gdynia.

źródło: Informacja Prasowa, arka.gdynia,pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *