Oficjalnie: Andrzej Iwan wrócił do Wisły Kraków

www.wisla.krakow.pl

Teraz Andrzej Iwan wraca do swojej ukochanej Wisły, dołączając do działu skautingu krakowskiego klubu – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu. Dla Andrzeja Iwana to powrót do “Białej Gwiazdy” po 36 latach przerwy. 

Andrzej Iwan pierwsze piłkarskie kroki stawił w lokalnej Wandzie, z której na początku sezonu 1975/1976 trafił do Wisły Kraków. W zespole “Białej Gwiazdy” spędził 10 lat. Z krakowskim klubem zdobył mistrzostwo Polski w sezonie 1977/1978. Dobrą postawą na ligowych boiskach zapracował na powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski, prowadzonej przez Jacka Gmocha. Iwan pojechał z drużyną narodową na turniej finałowy mistrzostw świata w Hiszpanii w 1982 roku. Wówczas reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce.

W 1985 odszedł do Górnika Zabrze, z którym trzykrotnie zdobył mistrzostwo Polski. Następnie reprezentował barwy VFL Bochum, Arisu Saloniki, FC Azzurri Bienne i szwajcarskiego Pully Football. W 1994 roku zakończył piłkarską karierę.

Andrzej Iwan wrócił do Wisły Kraków po 36 latach przerwy. 61-latek dołączył do działu skautingu “Białej Gwiazdy”. – Teraz Andrzej Iwan wraca do swojej ukochanej Wisły, dołączając do działu skautingu krakowskiego klubu, gdzie skupi się na poszukiwaniu utalentowanych zawodników, którzy w przyszłości mogą stanowić siłę Białej Gwiazdy – czytamy w oficjalnym komunikacie.

 


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *