Oficjalne stanowisko Barcy w sprawie Neymara!

mundodeportivo.com

Saga transferowa z udziałem Neymara dobiega końca. Władze Barcy wystosowały oficjalnie oświadczenie na temat sytuacji swojego piłkarza, które wyjaśnia wszelkie wątpliwości. 

Treść komunikatu, który pojawił się na stronie katalońskiego klubu brzmi następująco:

“Zawodnik Neymar Jr wraz ze swoim ojcem oraz agentem poinformowali dzisiaj rano na spotkaniu w siedzibie klubu o swojej decyzji opuszczenia Barcelony. Klub tym samym odwołuje się do klauzuli wykupu w istniejącej między stronami umowie, na mocy której od 1 lipca wynosi ona 222 miliony euro i musi zostać w całości złożona w depozycie.

Ponadto w odpowiedzi na roszczenie o bonusie związanym z przedłużeniem kontraktu, klub ponownie wyjaśnia, że pełna kwota pozostanie złożona w depozycie przez notariusza do czasu rozstrzygnięcia sprawy.

Zawodnik pozostaje związany umową z Barceloną, jednakże otrzymał tymczasową zgodę na brak udziału w sesjach treningowych.” 

Wszystko wygląda zatem na to, że Brazylijczyk udał się do Paryża w celu uzgodnienia szczegółów kontraktu, przejścia testów medycznych i podpisania umowy z PSG, wedle której stanie się on najdroższym piłkarzem w historii futbolu.

25-latek reprezentuje barwy Blaugrany od 2013 roku. W tym czasie rozegrał dla niej 186 spotkań, strzelił 105 bramek i zanotował 80 asyst.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi