Odrobiono zaległości w Fortuna I lidze

W środę rozegrano dwa zaległe spotkania 18. kolejki Fortuna I ligi.

Odra Opole po fatalnym początku wychodzi na prostą. Na swoim boisku pokonała aż 3:0 spadkowicza z Ekstraklasy – Miedź Legnica. Rezultat mógł być jeszcze bardziej okazały, ale w 50. minucie bramkarz Miedzi Łukasz Załuska obronił rzut karny wykonywany przez Krzysztofa Janusa. Ten potem zrehabilitował się strzelając jedną bramkę. Dwa trafienie dla Odry zanotował wprowadzony w drugiej połowie z ławki rezerwowych Tomáš Mikinič. Mimo zwycięstwa opolanie pozostają na przedostatnim miejscu w tabeli, lecz odskakują od ostatniej Chojniczanki Chojnie o trzy punkty.

Poza strefę spadkową wyszedł Chrobry Głogów, który na swoim boisku zremisował 2:2 z Olimpią Grudziądz. Bramki dla gospodarzy strzelili Michał Ilków-Gołąb z rzutu karnego, a także Dominik Piłka. Wyżej notowani rywale z Grudziądza odpowiedzieli trafieniami João Criciúmy i Łukasza Bogusławskiego.

Odra Opole – Miedź Legnica 3:0 (0:0)