Odejście Depaya z Barcelony coraz bardziej prawdopodobne

Memphis

Źródło: Twitter.com/FCBarcelona

Prawnicy Memphisa Depaya są obecnie w Barcelonie, aby negocjować rozwiązanie jego kontraktu za porozumiem stron.

Depay podpisał kontrakt z FC Barceloną dopiero zeszłego lata, ale zawarł tylko dwuletnią umowę. Holender spadł w dół hierarchii na Camp Nou po tym, jak w styczniu i latem klub podpisał wiele umów z napastnikami, np. Aubameyangiem czy Lewandowskim.

W związku z tym Xavi Hernandez poinformował 28-latka, że nie będzie grał w tym sezonie zbyt wiele, dając mu do zrozumienia, że odejście będzie najlepszym rozwiązaniem. Barcelona wystawiła go już na sprzedaż i żądała za jego usługi kwoty rzędu 20 milionów euro.

Depay, który początkowo był niechętny do odejścia, teraz zaakceptował swój los i jest gotów opuścić z Katalonię. W tym celu Holender prosi jednak Blaugranę o rozwiązanie kontraktu i odejście jako wolny agent.

Jego prawnicy są obecnie w biurach Barcelony i próbują wynegocjować umowę, która pozwoli mu odejść jako wolny agent. Jednak nawet jeśli takie porozumienie zostanie osiągnięte, Depay rozważy odejście z Barcelony, tylko do czołowego klubu i tylko jeśli będzie czuł, że jest to właściwe dla jego kariery.

Tottenham Hotspur był mocno łączony z przeprowadzką holenderskiego asa, ale on sam jest niechętny powrotowi do Premier League. Juventus stał się bardziej realną opcją dla Depaya, ponieważ będzie tam mógłby walczyć o trofea i mieć niemal zagwarantowany regularny czas gry. Pod znakiem zapytania stoi jednak, czy Piemontczycy zdecydują się wyłożyć takie pieniądze.

Jednak, aby taki ruch mógł dojść do skutku, Barcelona będzie musiała zgodzić się na odejście Depaya za darmo zaledwie rok po jego przybyciu na prawie Bosmana.

Źródło: Barca Universal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.