

Oceny Polaków za mecz z Kazachstanem
Reprezentacja Polski niezbyt udanie rozpoczęła eliminacje do Mistrzostw Świata 2018. Biało-czerwoni dali sobie wydrzeć dwubramkowe prowadzenie i w efekcie z Astany przywiozą tylko punkt. Jak zaprezentowali się poszczególni wybrańcy Adama Nawałki? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ocenami.
Oceny Polaków za mecz z Kazachstanem (skala 1-6, podana ocena stanowi średnią ocen redaktorów naszego portalu):
Łukasz Fabiański - 3,79 - Przez większość meczu bardzo pewny w swoich interwencjach. W końcówce pierwszej połowy uratował nasz zespół przed utratą gola, broniąc strzał głową Baizhanova. Wydaje się, że mógł nieco lepiej zachować się w sytuacji, po której gospodarze doprowadzili do remisu.
Łukasz Piszczek - 3,67 - Dobry mecz gracza Borussii Dortmund. Udanie interweniował w obronie, podłączał się do akcji ofensywnych, miał udział przy pierwszym golu dla Polski. Raz dał się dość łatwo ograć rywalowi i musiał ratować się faulem, za który zobaczył żółtą kartkę.
Kamil Glik - 3,04 - Filar naszej defensywy zaprezentował się przyzwoicie. Był bardzo skoncentrowany i zaliczył kilka ważnych interwencji w obronie. Niestety należy wspomnieć o nieładnym zachowaniu wobec leżącego na murawie Islamkhana, za które obejrzał na szczęście tylko żółty kartonik.
Bartosz Salamon - 2,46 - Kilka razy popisał się dobrymi interwencjami, jednak nie był tak pewny jak Glik. Bywał spóźniony, czasem źle się ustawiał.
Maciej Rybus - 2,33 - Zawodnik Olympique Lyon z pewnością nie zaliczy tego meczu do udanych. Miał swój udział przy obu straconych golach. W pierwszej sytuacji minął się z piłką próbując wybijać ją głową, natomiast w drugiej zgubił krycie i pozwolił rywalowi na dośrodkowanie.
Grzegorz Krychowiak - 3,04 - Zaliczył kilka udanych zagrań, ale trzeba przyznać, że przyzwyczaił nas do znacznie lepszej gry. Gospodarze mieli w środku pola dużo swobody, w czym niestety spora zasługa gracza PSG. Widoczny był brak regularnych występów w klubie.
Piotr Zieliński - 3,17 - Trudno jednoznacznie ocenić występ pomocnika Napoli. Dobre zagrania przeplatał słabszymi. Bez wątpienia stać go na więcej.
Jakub Błaszczykowski - 4,13 - Kuba rozegrał dobre zawody, do czego zdążył nas już przyzwyczaić. Zaliczył asystę przy trafieniu Bartosza Kapustki, często brał udział w rozegraniu. W końcówce spotkania mógł przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść, lecz niestety piłka po jego strzale trafiła w słupek.
Bartosz Kapustka - 3,83 - Bardzo udana pierwsza połowa w wykonaniu naszego najmłodszego zawodnika. Otworzył wynik spotkania, a także rozpoczął akcję, po której Arkadiusz Milik trafił w poprzeczkę. Po zmianie stron trochę jednak przygasł.
Arkadiusz Milik - 2,38 - Do napastnika Napoli wróciły demony z Euro 2016. Zabrakło mu skuteczności pod bramką rywala, a po jego strzałach piłka trafiała w poprzeczkę i słupek. Ponadto, po jego stracie w środku pola Kazachowie przeprowadzili akcję, po której zdobyli kontaktowego gola.
Robert Lewandowski - 4,38 - Bardzo dobry występ naszego kapitana. Przejawiał dużą wolę walki, brał na siebie ciężar gry. Miał udział przy pierwszym golu dla biało-czerwonych oraz podwyższył nasze prowadzenie wykorzystując rzut karny, który sam wywalczył. W wielu sytuacjach brakowało mu wsparcia kolegów. W pierwszej połowie trochę niepotrzebnie dawał się prowokować rywalom, zarobił żółtą kartkę.
Karol Linetty - bez oceny - Grał zbyt krótko, aby go ocenić. Zdążył jednak zapisać się w statystykach oddając celny strzał po zagraniu Kuby Błaszczykowskiego.
-
AktualnościHarry Maguire: Michael Carrick odpowiada za przełom, Manchester United pewny miejsca w Lidze MistrzówNowacki / 28 kwietnia 2026, 13:11
-


AktualnościVan Dijk: Mohamed Salah może nie zagrać już więcej dla Liverpoolu, ale otrzyma stosowne pożegnanieNowacki / 28 kwietnia 2026, 12:33
-


AktualnościLazio i Udinese zremisowały 3:3 na Olimpico – spektakularne gole i dramatyczne zakończenieNowacki / 28 kwietnia 2026, 12:02
-


AktualnościOficjalnie: wyjściowe jedenastki na mecz Manchester United - Brentford (27.04.2026)Nowacki / 27 kwietnia 2026, 20:03
-

AktualnościLazio Rzym - Udinese Calcio wyjściowe składy na spotkanie. Znamy podstawowe jedenastki (27.04.2026)Nowacki / 27 kwietnia 2026, 20:01
-

AktualnościEspanyol - Levante wyjściowe jedenastki. Znamy ustawienia obu drużyn (27.04.2026)Nowacki / 27 kwietnia 2026, 20:01

































